خمینی پایه گذارِ فاشیسمِ مذهبی‌ در ایران بود و نه جمهوری خواهی‌‎

پناه بر کِراسوس بِن پوبلیوس از دستِ این آخوندِ چغاله روحانی که اخیرا گفته: امام (خمینی هندی زاده) پدر جمهوری خواهی در ایران بود.

این آخوندِ عاری از منطق و نا آگاه به تاریخِ ایران ـ جوری رفتار می‌‌کند انگاری ایرانیان نمی‌‌دانند که خمینی هیچ وقت یک جمهوری خواه نبوده و او تنها میخواسته حکومتِ دیکتاتوری در ایران تشکیل داده تا خودش و بقیه مُفت خوارانِ حوزه ی لاشیه ی وقیحه ـ از ثروت و دارای ایران و ایرانیان بهره برداری کنند.

روحانی در ادامه صحبت هایَش می خواهد به ایرانیان بقبولاند که جمهوری در ایران بدون دیانت (دینداری کردن) و اسلامیت مبدل به استبداد می‌شود، خوب پدرسوخته الان پس در ایران شاهدِ چه هستیم؟ استبدادِ ولایتِ وقیح در مملکتِ ما بیداد می‌‌کند، حکومتِ ایرانِ امروزی یک حکومتِ فاشیستی مذهبی‌ است و بس، خمینی پایه گذارِ فاشیسمِ مذهبی‌ در ایران بود و نه جمهوری خواهی‌!

فراموش نکنیم که دانشجویانی که توسط عباس میرزا ولیعهدِ ایران به اروپا برای تحصیل و انتقال علوم و فنون جدید عازم شده بودند، در بازگشت مفاهیم مدرن را به ایرانِ قاجاری آوردند.

علاوه بر آن رفت و آمد نمایندگان و سفرای ایران به اروپا و آمدن هیئت‌های اروپایی نیز به نوبه خود این روند را تقویت کرد.

بدین ترتیب مفاهیم جدید در حکمرانی و از جمله جمهوری، قانون اساسی، آزادی، دموکراسی وارد ایران شد و اساس سنت‌های سیاسی چند هزار ساله ایران را به چالش طلبید.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
1 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها