خمینی: مواظب باشید زن، رئیس جمهور نشود

آیت الله خزعلی از نزدیکان خمینی جنایتکار بود. چند دوره عضو شورای نگهبان و همچنین عضو مجلس خبرگان قانون اساسی بود. در زمانی که داشتند آن قانون مسخره را تنظیم میکردند دسته جمعی به دیدار خمینی رفتند و با او دیدار کنند. اینطور که خزغلی در خاطراتش گفته خمینی برخی حرفهای کلی را در جمع اعضای خبرگان زد و در پایان جلسه چند نفر از افراد مورد اطمینان خود (از جمله بهشتی و خزعلی و چند نفر دیگر) را نگهداشت تا به آنها توصیه های مهم تر را مطرح کند:

او چنین می نویسد:

زمانی اعضای خبرگان قانون اساسی، خدمت امام رسیدند. ایشان مقداری صحبت کرد آنگاه پس از پایان جلسه، به من فرمود: تو بمان، آقای بهشتی هم بماند. به ما چند نفر فرمود: مواظب باشید زن، رئیس جمهور نشود!

لینک زندگینامه آیت الله خزعلی

شما ببینید در ماجرای پانزده خرداد ۱۳۴۱ دلیل مخالفت خمینی با شاه این بود که شاه در قالب اصلاحات انقلاب سفید به زنان حق رای داده بود که این امر از نظر خمینی و برخی از آخوندهای افراطی خلاف اسلام است.

خمینی زمانی که به قدرت رسید دید زمینه برای پس گرفتن حق رای زنان فراهم نیست چون دوران پهلوی برخی تحولات فرهنگی را در ایران نهادینه کرده و برگشت به دوران شیخ فضل الله نوری غیر ممکن است و یا بسیار زمان بر است لذا به افراد نزدیک خود توصیه کرد که مبادا بگذارید زن ها سکان مدیریت کشور را بدست بگیرند.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
1 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها