خدا نکند وقتی سایه جنگ و تنش بر کشور افتاده است، بلایای طبیعی هم نازل شود؛ سیستان را دریابیم!

نمیشود فقط روی نقشه ایران در کتاب ها تعصب داشت و فقط شعار داد و یک کلام از سیل ویرانگری که سیستان و بلوچستان را فرا گرفته است، ننوشت.

عکس ها و فیلم هایی که از سیستان و بلوچستان در اینترنت پخش شده است نشان میدهد که عده ای از هموطنان ما به دلیل بی لیاقتی جمهوری اسلامی در عدم مدیریت بحران ارتباطشان با یکدیگر و دنیا قطع شده است و هیچکس هم به فکرشان نیست.

رهبر الدنگ و ولایت وقیحی که هر وقت به جنگ و‌کشتار نیاز دارد یاد ایران میافتد، در نماز جمعه «تسلیم»، بچه پرروی تاریخ سیاست ایران کلامی از مردم سیستان و مشکلاتی که گریبانشان را گرفته است، نگفت!

شوربختانه هنوز قربانیان زلزله و سیل سالهای گذشته در کرمانشاه و دیگر نقاط ایران سر و سامان پیدا نکرده اند که کنون خبر رسید سیستان هم غرق آب شده است!

به راستی این چه حکومتی است که باران، این رحمت الهی اش هم تحت ولایت و جمهوری اسلامی اینها تبدیل به «عذاب الهی» میشود؟آخر مگر میشود فاجعه ای قسمتی از کشور را بیشتر فراگرفته باشد و آنگاه رهبری که داعیه هدایت جهان را دارد در نمازی که خدا بر کمرش بزند، کوچکترین اشاره ای به آنها نکند!

نمیشود تنها با شعار، «اتحاد ملی» و «انسجام ملی» را حفظ کرد. باید آن هموطن سیستانی بفهمد که قلب هموطن تهرانی و آذری و کرد و لرش برای او می تپد. نگذاریم فاصله ای را که نظام میان ما ایجاد کرده است، بهانه ای شود برای نابودی ایران. در این دوران سیاهی که غم و‌مصیبت از زمین و آسمان میبارد، نباید بگذاریم مردم نازنین و رنج کشیده و فقر زده سیستان احساس کنند «تنها» مانده اند!

سیستان فلسطین و لبنان و عراق و یمن نیست که خامنه ای دلسوزشان باشد و از صندوق توسعه «تروریست» شیعی خرج آنها را بدهد. سیستان در نوار غزه و جنوب لبنان قرار ندارد که خانه هایشان با پول ملت ایران یک ماهه ساخته شود و پول خون بگیرند!

سیستان تنهاست، درست مثل همه ایران. مگذاریم مصیبت ها در مصیبت ها گم شود. فاجعه سقوط هواپیما توسط سپاه ضحاک دلمان را خون کرده است، بی کفایتی مسئولان نظام در مهار «باران» هم مزید بر علت شده است که غمگین تر باشیم؛ درست در همین لحظات محمد نوریزاد هم اعتصاب کرده است و در کل حال ما خوب نیست!

ما کسی را نداریم؛ تا پس گرفتن ایران از این بیگانه، هوای یکدیگر را داشته باشیم. نشان دهیم میهن پرستی فقط شعار دادن نیست! هموطنان مقیم خارج از ایران، به جای پول دادن به شبکه های ماهواره ای و‌ مشتی فسیل فحاش، کمک های خود را زودتر راهی سیستان و‌خوزستان سیل زده کنید، آن هم از طریق مردم، گر نه این حکومت همان حکومتی است که کمک های مردمی به زلزله زدگان بم را یا غارت کرد و یا در بازارهای آزاد فروخت.

ایران گرفتار حکومتی شده است که حتی باران در دوران حاکمیتش تبدیل به «بلای آسمانی» میشود. تا سقوط این نظام، دل یکدیگر را گرم کنیم و دستهای یکدیگر را بفشاریم؛ سیستان تنها تر از همیشه است.

به اشتراک بگذارید: