خبرهای بسیار خوب در مورد کرونا

FDA استفاده از مونوکلونال آنتی بادی (معروف به کوکتل) را برای درمان کرونا مجاز اعلام کرد. این همان کوکتلی است که حدود یک ماه پیش به پرزیدنت ترامپ برای درمان کرونا داده شد, اگر چه آن موقع این درمان هنوز تاییدیه FDA را نداشت. با این حساب درمانها موجود برای درمان کرونا که مورد تائید FDA هستند به عدد ۵ رسید.

در زمینه پیشگیری/واکسن هم تا کنون ۳ واکسن مراحل تحقیقات خود را به اتمام رسانده و منتظر تائید FDA هستند. پیش بینی میشود پس از تائید FDA توزیع و تجویز واکسن کرونا از انتهای هفته دوم ماه دسامبر شروع شود.

White House Coronavirus Task Force به سرپرستی مایک پنس, معاون ریاست جمهوری آمریکا, اعلام کرده که تمام امکانات بسیج شده اند تا به فاصله ۲۴ ساعت پس از تائید FDA واکسنها در مراکز مورد نظر پخش شده باشند و ۲۴ ساعت پس از آن تجویز واکسن شروع شده باشد. پیش بینی میشود تا پایان ماه دسامبر ۴۰ دوز واکسن کرونا (برای ۲۰ میلیون نفر) تجویز شود (واکسنهای فعلی نیاز به ۲ دوز تزریق برای هر فرد دارد تا ایمنی مطلوب را در فرد ایجاد کند).

جدا از ۳ واکسنی که در انتظار تائیدیه FDA هستند, ۳ واکسن دیگر هم مراحل آخر تحقیقات را میگذرانند و انتظار میرود نتایج تحقیقات بر روی آنها به زودی برای تائید مصرف به FDA فرستاده شوند.

از لحاظ تکنیکی متخصصان ساخت واکسن کرونا در زمانی نزدیک به ۹ ماه و با این درجه از اثر بخشی (تا ۹۴ درصد) را شبیه به معجزه میدانند! در مقام مقایسه گفتنی است واکسن آنفولانزا که سالهاست به صورت گسترده مورد استفاده قرار میگیرد اثر بخشی بین ۴۰ تا ۵۰ درصد دارد.

Related ariticle (Gurardian): US to distribute Covid-19 antibody cocktail that Trump received

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
1 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها