خانه در آتش و دغدغه های فانتزی ما

فرض کنید توی خانه پدری همراه خانواده تان خوابیده اید. ناگهان متوجه میشوید که عده ای سارق و جنایتکار وارد خانه شده اند. چند نفر را اعضای خانواده را کشته و زخمی کرده اند، فرش ها و طلا و جواهرات را جمع کرده اند، گوشه ای از خانه را هم به آتش کشیده اند. خواهر و مادرتان را هم به گروگان گرفته و در اتاقی حبس کرده اند. 

شما تنها کاری که به ذهن تان میرسد فرار به سمت کوچه و خیابان است و فریاد زدن برای کمک و یاری.

چند نفر برای همراهی جلو می آیند اما شما از قیافه یا لهجه آنها خوشتان نمی آید. چند نفر دیگر هم هستند اما شما به آنها اعتماد ندارید. چند نفر دیگر هم هستند که اصلا اهل کمک به دیگران نیستند…

شما همینطور که حیران و سرگردان در کوچه و خیابان دنبال یافتن راهی برای رهایی خانه و خانواده خود هستید، کم کم دغدغه اصلی تان فراموش میشود و بجای آن به فکر این می افتید که چرا شهرداری کوچه و خیابان را پاکیزه نمی کند؟ چرا به درختان کنار خیابان آب نمی دهند؟ چرا مردم به علائم راهنمایی توجه نمی کنند و از چراغ قرمز عبور می کنند؟ حتی هنگام رانندگی کمربند ایمنی هم نمی بندند.

این در حالی است که خانه شما در تصرف دزدان و جنایتکاران در حال ویرانی و غارت است و جان و ناموس افراد خانه در خطر.

داستان بالا اگرچه ممکن است اغراق آمیز و دور از واقعیت باشد اما چاره ای نداشتم تا با نقل آن، دغدغه های فانتزی و قلابی مخالفان حکومت اسلامی در خارج کشور را بیان کنم.

مسائلی همچون تغییرات آب و هوایی، آزاد کردن سقط جنین، پذیرش مهاجر و … اینها دغدغه اصلی ما ایرانیان نیست. ما کشورمان اشغال شده و هر روز که می گذرد نابودی و فلاکت این سرزمین بیشتر و بیشتر میشود. 

دغدغه ما، دیدن بدبختی روزافزون مردم خوزستان و سیستان بلوچستان و کولبران کردستان و فقر و درماندگی هموطنانمان در بقیه نقاط ایران است. به ما چه مربوط که ترامپ از پیمان محیط زیست پاریس بیرون آمد؟

چند سال پیش، دغدغه کسانی که صدای شان در رسانه ها بلندتر از بقیه شنیده میشد «تراول بن» بود. چرا این موضوع فیک باید جایگزین دغدغه اصلی ما براندازان بشود؟ به ما چه که مثلا ننه بتول یا عمه شاباجی دیگر نمی تواند به لوس آنجلس بیاید و با خودش سبزی تازه قورمه سبزی سوغات بیاورد؟

باور کنید چهل سال است محور دوستی و دشمنی در بین اپوزیسیون دعوا بر سر دغدغه های فانتزی است و نه آزادی ایران،

لازم به ذکر است که یکی از ماموریتهای حامیان حکومت آخوندها در خارج کشور، جایگزین کردن دغدغه های فانتزی بجای دغدغه اصلی است تا ما هیچوقت نتوانیم روی دغدغه اصلی متمرکز بشویم.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
5 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها