خانم فائزه هاشمی، خامنه ای را پدر شما در دامن این ملت گذاشت!

سه شنبه ۲۴فروردین۱۴۰۰ «فائزه هاشمی» فعال سیاسی و دختر «اکبر هاشمی رفسنجانی» با حضور در شبکه اجتماعی «کلاب هاوس» در برنامه‌ای با عنوان «میزگرد انتخابات» به سوالاتی درباره انتخابات و سیاست پاسخ داد. 

در این که فائزه هاشمی برخی اوقات حرف های جذاب می زند، شکی نیست. اما در لابلای حرف های عامه پسند خود مثل من رای نمی دهم. صحبت هایی هم می کند که غیر قابل توجیه است.

 در پاسخ به این سوال که آیا الان خود را برانداز می‌داند یا همچنان حامی جمهوری اسلامی است، گفت: «هنوز با «برانداز» شدن فاصله دارم. به نظام دلبستگی ندارم؛ اما معتقدم این نظام با توجه به قانون اساسی امکان اصلاح دارد و اگر به سمت عقلانیت حرکت کنند، می‌توانند کشور را نجات دهند.»

سرکار خانم فائزه هاشمی، خدمتتان عرض شود، یکی از بنیانگزاران این نظام، ابوی گرامی است. و بر خلاف نظر شما تمام مشکل کشور از این قانون اساسی است. اصل ولایت فقیه، سپاه، شورای نگهبان و …. همگی در قانون اساسی نوشته شده است. این قانون اساسی چه جای ظرفیتی برای اصلاح دارد؟ طبق اصل ۵۷ تمام قوا زیر نظر ولایت مطلقه قرار دارند. اصل ۱۱۰ قانون هم فقط اداره امور زناشویی خانواده های ایران را از رهبر سلب کرده . با این حساب این نظام چه ظرفیتی برای اصلاح دارد؟

باید بدانید تمام مشکلات ما همین قانون اساسی است که شالوده نظامی است که به آن دلبستگی ندارید.

در ادامه شرکت کنندگان به نقد پدر او پرسش هایی در مورد عملکرد پدر فائزه هاشمی پرداختند.

عملکرد اکبر هاشمی رفسنجانی که یکی از بنیان‌گذاران جمهوری اسلامی بوده، پرسشی بود که بارها از سوی دختر او پرسیده شد و همچنین اینکه به کدام یک از کارهای پدرش نگاه نقادانه دارد. فائزه هاشمی اما در طول این مصاحبه با اینکه بی‌پروا برخی سیاست‌های چهل ساله جمهوری اسلامی را زیر سوال برد و اعلام کرد که نظام از چهارچوب خارج شده است؛ اما عملکرد پدرش در سیاست را ستود و انتقادی به آن وارد ندانست.

سرکار خانم فائزه هاشمی، شاید من و مردم ایران در سی و دو سال از هیچ کس به اندازه خامنه ای متنفر نباشیم اما به نظر من ریشه تمام بدبختی های مردم ایران یکسرش به پدر شما و اقدامات او بر می گردد. پدر شما حداقل ۱۱ سال در سایه آیت الله خمینی مرد اول جمهوری اسلامی بود. کیست که نداند، تمامیت خواهی در مجلس اول، جریان های سال ۶۰ ، کنار گذاشتن بازرگان و بنی صدر و منتظری و قتل عام ۶۷ و .‌.. همگی با اشارات مستقیم و غیر مستقیم او صورت گرفته بود. همچنین نقش انکار ناپذیر او در تداوم جنگ ۸ ساله از خیانت بارترین اقدامات او محسوب می شود.

اما خبیث ترین کار پدر شما همانا، نقش انکار ناپذیر او در جعل روایت از خمینی ملعون و به رهبری نشاندن آدم عقده ای و حقیری بنام خامنه ای است. تمامی بدبختی های ۳۲ سال اخیر ما بخاطر وجود این آدم عقده ای است ولی نباید فراموش کرد که پدر شما باعث و بانی این بدبختی هاست. حال پدر شما چه خیالی در سرداشته این را دیگر عالم و آدم می داند که قصدش نشاندن یک آدم ضعیف بر مصدر رهبری کشور و به دست گرفتن قدرت در سایه این رهبری ضعیف بوده است. ناگفته پیداست خامنه ای که یکی یکی پله های ترقی را در کشور به لطف اکبر هاشمی رفسنجانی پیموده بود، نقشه های او را نقش بر آب کرد و بعد از دومین دوره ریاست جمهوری اش او را به حاشیه راند.

به نظرم تا وقتی به غیر از خمینی و نظام از پدر خود برائت نجویید، شما نیز در زمره حلقه های همین نظام محسوب می شوید. به قول مجتبی واحدی هر کس نان جمهوری اسلامی خورده نباید به او اعتماد کرد.

باید دانست هنوز تا بیدار شدن وجدانتان فاصله بسیار است.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
5 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها