خانم شیرین عبادی! فقط بگو چه کسی به تو جایزه نوبل را داد؟!

سرکار خانم شیرین عبادی فرموده اند: ما مردم مسلمانی هستیم و به دین خود افتخار می کنیم و حاضر نیستیم بلایی سر دین خودمان بیاید”

من نمی خواهم پاسخی به اظهارات ایشان بدهم. فقط خیلی دوست دارم بدانم چه کسانی ایشان را به کمیته نامزدهای جایزه نوبل معرفی کردند. یعنی واقعا در وجود این شخص چه دیدند که او را مناسب این جایزه تشخیص دادند؟

آیا خوش بیان و حوش سیماست؟ روشنفکر و تحلیل گر است؟ سابقه سیاسی مثل ماندلا را داشت؟ اندیشمند و صاحب نظر بود؟ زبان های خارجی را مثل بلبل حرف میزد؟ کتاب نوشته بود؟ توی مجلات و نشریات خارجی مقاله می نوشت؟ در مجامع بین المللی سخنرانی میکرد؟ آخه این خانم چی داشت که مثلا بتول خانم سر کوچه ما که سبزی پاک میکرد نداشت؟

نه واقعا میگم. وجه تمایز این خانم با عمه شمسی من چی بود؟ والله بخدا عمه شمسی من هم خوش قد و بالاست هم کوفته تبریزی می پزد به چه خوشمزگی. ماشالله بزنم به تخته سخنوری و قدرت تکلم اش هم خیلی بالاتر از حرف زدن خانم شیرین عبادی است.

عمه جون من اینقدر باهوش است که تا حالا دو بار مسافرت کرده به خارج، الان میتواند در سی ان ان آموزش قورمه سبزی بدهد بعد این خانم بیست سال است آمده اروپا دو کلمه انگلیسی یاد نگرفته و هرجا که میرود باعث آبروریزی میشود.

از اینها گذشته، آخه برنده جایزه نوبل نباید کمی هوش و ذکاوت داشته باشد؟

یعنی الان بیسوادترین مردم توی کوچه و خیابان هم به این نکته پی برده اند که همه بدبختی های ما از اسلام سرچشمه می گیرد اما این خانم برنده جایزه نوبل عقلش قد نمیدهد تا این مسئله ساده و واضح را  بفهمد. برعکس، بعد از این همه کشتار و خونریزی و جنایت، به مسلمان بودن خود افتخار هم می کند.

حاجیه خانم! تو یا اسلام را نفهمیدی و یا حقوق بشر را و یا هردو را.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
4 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها