حکومت ایران اولویت واکسیناسیون را به بازوان امنیتی خود برای کنترل بهتر مخالفان رژیم اختصاص داد

حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی خبرداد که به دستور ما…

رادیو اسرائیل– حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی خبرداد که به دستور ما ، سعید نمکی، وزیر بهداشت، اولویت واکسیناسیون را به نیروی انتظامی و امنیتی اختصاص داده است.از دید حکومت،  باید بازوان سرکوب جمهوری اسلامی سالم بوده تا اعتراضات در کشور را بهتر خاموش کند.

این  فرمانده نیروی انتظامی در حالی از قرار  گرفتن هزاران مامور این نیرو در اولویت واکسیناسیون سخن می گوید که پیشتر مقام‌های وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرده بودند که اولویت‌ها براساس «سند ملی واکسیناسیون» به کادر درمان، افراد پرخطر از جمله افراد دارای بیماری زمینه‌ای و سالمندان اختصاص دارد .

اشتری در ادامه افزود : «ماموران ما در همه شرایطی،   بعد از کادر درمان در خط مقدم مقابله با کرونا قرار داشته و دارند، ماموران ما از همان روزهای نخست ورود کرونا به کشور در تامین نظم و امنیت و کنترل معترضان و مخالفان حکومت و هم چنین محدودیت‌های ترافیکی، نظارت بر صنوف، برخورد با احتکار، و اجرای نظم در  بیمارستان‌ها و مراکز درمانی حضور داشتند».

اشتری در درباره دستورش به وزارت بهداشت با قرار گرفتن این نیرو در اولویت واکسیناسیون، گفته است  که «وظیفه تامین امنیت نیز بر عهده نیروی انتظامی است» و به همین دلیل درخواست قرار گرفتن در اولویت واکسیناسیون نیروی انتظامی را مطرح کرده و موافقت وزیر بهداشت را نیز دریافت کرده است.

مجموع دُزهای واکسن روسی کرونا به عنوان اولین واکسنی که وارد ایران شده است تاکنون ۱۲۰ هزار دُز بوده است با این حال لابی‌های پیدا و پنهان با مقام‌های وزارت بهداشت برای دریافت زودتر واکسن، از هم‌اکنون تردید هایی درباره سلامت توزیع واکسیناسیون ایجاد کرده است.

این دستور نیروی انتظامی برای قرار گرفتن در اولویت واکسیناسیون در حالی است که شمار کادر درمان در ایران بیش از دو میلیون نفر است.

پیشتر نیز  کیانوش جهانپور، رییس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت، گفته بود که واکسیناسیون ۱۱۰ هزار نفر از کادر درمان تا نیمه اسفند ماه انجام می‌شود که این تعداد تنها ۲ دهم درصد از کل جمعیت هدف واکسیناسیون است که باید در ایران واکسینه شوند.

به اشتراک بگذارید: