حکم مصادره اموال جانباخته راه وطن “مصطفی صالحی” صادر شد

حکم ظالمانه مصادره تنها خانه و اموال همسر و کودکان خردسال مصطفی صالحی صادر شده است و طی این حکم این خانواده باید مبلغ ۴۲۵میلیون تومان دیه علاوه بر اعدام مصطفی صالحی پرداخت کند.

بنا به اخبار رسیده به کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام،‌ قضاییه جنایتکار ولایت فقیه همسر داغدار مصطفی صالحی را به دادگاه احضار کرده و به وی ابلاغ کرده است که باید مبلغ ۴۲۵ میلیون تومان دیه بخاطر کشته شدن پاسدار «سجاد شاه‌سنایی» و سایر مامورانی که در درگیری با مردم و جوانان در اعتراضات دیماه ۹۶ زخمی شده‌اند، بپردازند.

در حکم اعلام شده در صورت عدم پرداخت این مبلغ، تنها خانه و سرپناه همسر و فرزندان مصطفی صالحی و همچنین باغ این خانواده را مصادره خواهند کرد.

به این ترتیب قضاییه ولایت فقیه، در یک عمل جنایتکارانه و نفرت انگیز دیگر، قصد غارت و چپاول اموال و تنها سرپناه همسر و دو فرزند یتیم مصطفی را تحت عنوان دیه دارد.

مصطفی صالحی ۳۳ ساله، کارگر ساختمانی بود و برای اداره زندگیش مسافرکشی میکرد. کودکان مصطفی صالحی نازنین ۴ ساله و امیرحسین ۶ ساله میباشند.

مصطفی صالحی به اتهام قتل یک بسیجی پاسدار به نام «سجاد شاه سنایی» که در جریان اعتراضات دی‌ماه۹۶ در «کهریزسنگ» نجف آباد مورد اصابت گلوله قرار گرفت، روز ۱۵ مرداد ماه۹۹ اعدام شد. درحالیکه وی در تمامی مراحل دادگاه این اتهام را رد کرده‌ بود. او بارها در دادگاه گفته بود:‌ «بروید شاهد بیاورید یا دست‌کم دوربین‌ها را چک کنید».

اولین جلسه دادگاه صالحی در ۲۸بهمن ۹۷ برگزار شد و دوسال و نیم بعد از بازداشت و حبس، توسط قضاییه ولایت فقیه اعدام شد.

این زندانی سیاسی مدت ۸ ماه در سلول انفرادی اطلاعات دولت آباد و ۵ ماه در انفرادی با دستبند و پابند بدون زیرانداز و پتو در زیرزمین زندان دستگرد اصفهان و شرایط بسیار سخت و زیر شکنجه گذراند. غذای روزانه وی در انفرادی به اندازه یک کف دست نان خشک بود. وی قریب ۱۴ ماه ممنوع الملاقات بوده است.

شکنجه گران و بازجویان زیر شکنجه‌های وحشیانه، دست و پا و دندانهای وی را شکستند و آسیب های جدی به گردن و ستون فقرات او وارد آوردند.

اما او علیرغم این فشار و شکنجه ها همواره تکرار می‌کرده است که: «من بی‌گناهم!»

مصطفی صالحی برغم فشارهای بسیار زیاد برای گرفتن اعترافات دروغ تلویزیونی و همکاری با وزارت اطلاعات هرگز تسلیم این خواسته بازجویان و اطلاعاتی ها نشد و بر بی گناهی خودش اصرار ورزید.

منبع: javanehha.com

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
1 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها