حماقت مذهبی بار دیگر قربانی گرفت!

یک کشیش ۳۹ ساله اهل موزامبیک که تلاش کرد مانند آنچه در انجیل متی آمده را تکرار کند و مانند عیسی مسیح ۴۰ روز روزه بگیرد، پس از انتقال به بیمارستان درگذشت.پدر فرانسیسکو باراجاه که موسس کلیسای انجیلی سنتا ترینیداد بود، پس از آن که توسط نزدیکان خود به بیمارستانی در شهر بیرا منتقل شد، به رغم تلاش پزشکان درگذشت.

او ۲۵ روز بدون آب و غذا روزه گرفت تا جایی که به قدری وزن کم کرد که قادر به ایستادن روی پاهای خود نبود.پس از آن نزدیکان و پیروانش او را که تنها ۳۹ سال داشت به بیمارستان منتقل کردند.در بیمارستان پزشکان تلاش کردند با سرم او را که اعضای داخلی و سیستم هاضمه‌اش دیگر از کار افتاده بود احیاء کنند اما پدر فرانسیسکو نهایتا به علت آنچه کم خونی مفرط اعلام شده، درگذشت

اعضای کلیسایی که او تاسیس کرده بود می‌گویند روزه گرفتن برای او و پیروانش یک آیین معمول و مرسوم بوده اما نه به مدت طولانی.این نخستین بار نیست که کسانی به علت روزه ۴۰ روزه مسیح می‌میرند. در انجیل متی آمده که حضرت عیسی، پیامبر مسیحیان، به مدت ۴۰ روز در بیابان بدون آب و غذا مانده است.در سال ۲۰۰۶ هم پزشک قانونی در بریتانیا گزارش کرد که زنی در لندن در میانه چنین روزه ۴۰ روزه‌ای در گذشته است.رسانه‌های زیمباوه در سال ۲۰۱۵ هم از مرگ مردی که بعد از ۳۰ روز روزه خشک درگذشته بود خبر دادند.

منبع خبر : بی بی سی

گویی حماقت مذهبی اسلام و مسیحیت ندارد. اگر این کشیش به جای خزعبلاتی که به دروغ در انجیل آمده به کتاب های علمی مراجعه میکرد و میفهمید هیچ انسانی بدون آب نمیتواند ۴۰ روز زنده بماند، تازه متوجه می شد که عیسی هم بیشتر از اینکه پسر خدا باشد، احتمالا پسر همسایه بوده است!

به اشتراک بگذارید: