حماس چه تعداد راکت دارد؟

چند روز پیش روزنامه کیهان شریعتمداری نوشته بود محور مقاومت در غزه دارای 14000 موشک است که زندگی را بر مردم شهرهای اسرائیل جهنم می کند.

طبق اعلام ارتش اسرائیل در یک هفته گذشته تروریستهای فلسطینی اقدام به پرتاب 3000 راکت کرده اند که 20 درصد ان به داخل خود غزه خورده یعنی 600 راکت را بخودشان زده اند. آنچه که از لابلای اخبار میتوان فهمید این است که شدت موشک پرانی حماس و جهاد اسلامی در همان یکی دو روز اول خیلی پر حجم بوده و در روزهای اخیر از تعداد موشکهای پرتاب شده کاسته شده است که این میتواند بخاطر بمباران های موثر و پیاپی ارتش اسرائیل باشد و همچنین خالی شدن موجودی راکتهای حماس.

حتی اگر بپذیریم تعداد موشکهای حماس 10000 فروند باشد، در ظرف یک هفته یک سوم آنرا شلیک کرده اند و اگر بخواهند با همین روند ادامه بدهند در کمتر از یکی دو هفته دیگر انبار راکتهایشان تمام میشود و باید بدنبال التماس برای آتش بس باشند.

اما بدلایل فراوان میتوان گفت که تعداد موشکهای حماس بسیار کمتر از این رقم است. حماس بخوبی میداند که اگر در هربار موشکک پراکنی فقط تعداد کمی موشک را روانه اسرائیل کنند، سیستم گنبد آهنین همه آن تعداد موشک را رهگیری و در هوا منهدم میکند بنابر این تروریستهای فلسطینی چاره ای ندارند که در حجم بالا و بسیار پرتعداد شلیک کنند تا لااقل چند تایی از آنها از گنبد آهنین عبور کرده و به شهرهای اسرائیلی برخورد کند. درنتیجه اگر حماس بخواهد واقعا حملاتش موثر باشد باید در تعداد انبوه شلیک کند و این امر باعث تمام شدن موشکهایشان در مدت بسیار کوتاهی میشود.

ناگفته نماند که برای تولید همین چند هزار موشک، حاصل تلاشهای چند ماه و چند سال پیش تروریستهای فلسطینی و جمهوری اسلامی است. حماس از مدتها قبل بصورت مخفیانه مواد اولیه را تحت پوشش ساختمان سازی تهیه و به نوار غزه قاچاق کرده و اینگونه نیست که مثل یک کشور نرمال، دسترسی به بازار آزاد داشته باشند تا خط تولید موشک آنها بدون وقفه کار کند.

بنابر این میتوان حدس زد که تعداد موشکهای ریز و درشت آنها چیزی در حدود 4000 الی 5000 بود که تاکنون بیشتر انها را مصرف کرده اند و اکنون گروههای چپ و گلوبالیست ها به کمک تروریستها به خیابان آمده اند که هر چه زودتر  اسرائیل را مجبور کنید تا آتش بس را بپذیرد.

امیدوارم اسرائیل همچنان ادامه بدهد و در روزهای آینده با یک حمله زمینی این غده سرطانی تروریستی را برای همیشه نابود کند.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
2 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها