حرفهای معنا دار رئیس ستاد نیروهای مسلح ج.ا.

سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح صبح امروز (دوشنبه) در همایش پدافند غیرعامل که در وزارت کشور برگزار شد اظهار کرد:

ایران بدون چشم‌داشت به خاک دیگران و صرفاً بر اساس وظایف دینی که دارد به سمت اهدافش پیش می‌رود.

ایران با پذیرش برجام با دنیا کنار آمد و پذیرفت که با کاهش برخی از وظایفش، از کاهش تحریم‌ها برخوردار شود.

سرلشکر محمد باقری

یک بار دیگر به متن برجام مراجعه کنید: ج.ا. در برجام فقط یک چیز را پذیرفت و آن اینکه برخی فعالیتهای هسته ای که مسیر مستقیم به سوی سلاح هسته ای بودند را محدود کند. پس ترجمه حرفهای بالای سرلشکر باقری این میشود که ساختن سلاح هسته ای جزء «وظایف» دراز مدت نیروهای نظام است.

من در یک مقاله علمی توضیح خواهم داد که چرا ج.ا. سالها پیش و نسبتا به سادگی میتوانست اولین انفجار هسته ایش را داشته باشد، و اینکه راه مستقیم و کوتاه را انتخاب نکرد نه به خاطر این بود که سلاح هسته ای نمیخواهد، بلکه چون میخواهد سر فرصت کار اساسی انجام دهد. ولی در مورد اصل نیت همین حرفهای بالای سرلشکر باقری به اندازه کافی واضح هستند و نیازی به تحلیل نیست.

فعلا برای کسانی که دلشان به حل این مشکل از طریق مذاکره خوش است:

نه فقط ج.ا.، بلکه هر کشوری که به سطح معینی از تکنولوژی رسیده باشد اگر بخواهد میتواند سلاح هسته ای بسازد، و اگرج.ا. واقعا مصممانه بخواهد حتی با بمباران تاسیسات هسته ای هم نمیتوان جلویش را گرفت. در مورد کشوری که بخواهد ـ و ج.ا. بدون شک میخواهد ـ فقط یک روش اساسی برای مقابله وجود دارد و آن اینکه «آش را با جایش بزنید». هر رویکرد دیگری شارلاتان بازی (از هر دو طرف) برای خریدن وقت است…

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
4 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها