حُجب و حیای مجتبی واحدی منو کُشت!

قبل از اینکه وارد موضوع اصلی بشم لازمه به نکته ای اشاره کنم و اونهم اینکه منظور از مجتبی واحدی در اینجا مجتبی واحدی نوعی است و علت اینکه نام این روزنامه نگار با وجدان رو برای این نوشته انتخاب کردم نکته ای است که ایشون در ویدئو اخیرشون با کمی “لکنت” (و البته با شهامت) به بیان اون پرداختند.

و اما موضوع اصلی به مطلبی بر میگرده که آقای مجتبی واحدی در ابتدای کلیپ اول سپتامبر شون بیان کردند که در متن زیر قابل مطالعه است:

“من در ابتدا اظهار تأسف کنم از وضعیت احکام قضایی که صادر میشه, البته در ویدئوی قبلی هم توضیح دادم… بعد از…. ما در چند سال اخیر, در ۳-۴ سال اخیر, احکام اعدامی که مشخصا بر اساس اعترافات ناشی از شکنجه صادر شده رو چند تا داشتیم. اولینش محمد ثلاث بود که هر چه وکیلش و خودش اعلام کردند در زمان زیر گرفتن عوامل نیروی انتظامی توسط اتوبوس, محمد ثلاث در زندان بوده اما به هر حال بر اساس اعترافاتی که زیر شکنجه ازش گرفته بودند که راننده اون اتوبوس بوده اعدامش کردند. مصطفی صالحی, صالحی مظلوم رو داشتیم که اخیرا در استان اصفهان اعدام شد و الان قوه قضائیه فاسد و ظالم جمهوری اسلامی دنبال خانه مسکونی خانواده هم هست که این خانواده معمولی رو حتا از یک خانه محروم کنه به خاطر تشدید و افزایش جو ارعاب. یعنی بگویند نه تنها اعدام میکنیم بلکه به خانواده هاشون هم رحم نمیکنیم. این به نظر میرسه با توجه به پیش بینی هایی که خودشون کردند … من دیروز دیدم آقای حسن بیاتی یکی از تحلیلگران جناح راست هم گفته که ما احتمالا در آبان و آذر ماه ناآرامی هایی در جامعه خواهیم داشت, به نظر میرسه که اینها به پیشباز ارعاب و وحشت رفتند که مردم بترسند و فکر نکندد اگر کسی خودش شجاع باشه [به او] بگویند فکر نکن فقط خودت مجازات میشی [بلکه] خوانواده ات هم در امان نخواهند بود [و] حتا از خونه هم بیرونشون میکنیم. و حالا سومینش نوید افکاری که از اونهم نواری آمده بیرون و جالب هم هست که عناصر بی سر و پای جمهوری اسلامی [هم] در فضای مجازی همون چیزهایی که توسط جمهوری اسلامی [اعلام شده رو] نشخوار میکنند و میگویند که ایشون آدم کشته, در حالی هیچ سند و مدرکی نیست. اینها که از تک تک تحولات و تحرکات نیروهای مخالف فیلم دارند, بدون اینکه هیچ سند و مدرکی داشته باشند, نوید افکاری رو متهم میکنند به آدم کشی و دارند اعدامش میکنند و ظاهرا حکم اعدام هم تایید شده. این, باز هم میگم به نظر میرسه ناشی از ترس حکومت از گسترش اعتراضات هست و میخواهند فضایی ایجاد کنند که مردم فکر نکنند اگر کسی به تظاهرات رفت حبس خواهد شد [بلکه] اعدام خواهد شد. ولی بدونند [این کارها] تاثیر نداره. میبینیم که جوونها چطور ایستادند و نمیترسند. از “داخل کشور” میبینیم در فضای مجازی جوانها چه چیزهایی مینویسند و چه دعوت هایی میکنند, و این اعدام ها و این تهدید ها نه بر زندانیان تاثیر داره و نه بر خوانواده هاشون. خوانواده هاشون هم دارند مثل کوه پشت زندانیانشون می ایستند. و این نشون میده که تلاش جمهوری اسلامی برای وحشت آفرینی از ترس گسترش اعتراضات نتیجه ای براشون نداشته. امیدوارم که فشار افکار عمومی باعث بشه که این حکومت ترسان حداقل به خاطر ترس از خودش, و قضاتی که حکم صادر میکنند از ترس امنیت خودشون و خانواده هاشون, یک کمی تجدید نظر بکنند.”

نکته ای که از متن پیاده شده بالا مد نظر من هست تنها همون جمله آخره:

“امیدوارم که فشار افکار عمومی باعث بشه که این حکومت ترسان حداقل به خاطر ترس از خودش, و قضاتی که حکم صادر میکنند از ترس امنیت خودشون و خانواده هاشون, یک کمی تجدید نظر بکنند.”

جناب مجتبی واحدی عزیز و سایر فعالان مدنی و سیاسی,
اگر به این نتیجه رسیده اید که راهی به جز “زدن” آخوند, بسیجی و سایر اوباش باقی نمانده تا این فرقه تبهکار در کشتار جوانان کشورمان “یک کمی تجدید نظر کنند”! لطفا این نکته رو بدون لکنت بیان کنید, اون رو تئوریزه کنید, و در مورد روش های مختلف اجرای اون, به عنوان یک ضرورت مبارزاتی در این مرحله, بی پرده صحبت کنید. وگرنه به مصطفی صالحی, نوید افکاری, و سایر دلاوران جانباخته راه میهن, و زیرِ حُکم اعدام, حق بدید که بگویند “این حُجب و حیای تو منو کُشت!”

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
7 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها