حاج خانوم! بفرما این هم فرمول واکسن کرونا

چندی پیش یکی از مسئولین وزارت بهداشت گفته بود غربی ها اگر راست میگویند فرمول ساخت واکسن کرونا را علنی کنند تا ما هم آنرا بسازیم. امروز در خبرها آمده که تعدادی از دانشجویان دانشگاه استنفورد فرمول ساخت واکسن کرونا مربوط به شرکتهای فایزر و مدونا را روی اینترنت قرار داده اند.

آن‌ها با استفاده از واکسن باقی‌مانده در شیشه‌ها، فرمول زنجیره آر‌ان‌ای پیام‌رسان واکسن‌های فایزر و مدرنا را رمزگشایی کردند و در پایگاه آنلاین Github به اشتراک گذاشتند. به گفته کارشناسان، این اقدام به پژوهشگران سراسر جهان کمک می‌کند زنجیره ویروس را از واکسن تشخیص دهند و از میزان جواب‌های مثبت کاذب آزمایش کرونا کاسته می‌شود. فایزر پیش‌تر فرمول واکسنش را در دسترس عموم قرار داده بود اما الگوی آر‌ان‌ای پیام‌رسان واکسن مدرنا پیش‌تر منتشر نشده بود.

این مثل این است که شما به کسی فرمول ساختمانی آب را بدهی و از او انتظار داشته باشی که او بتواند با چسباندن دو اتم هیدروژن و یک اتم اکسیژن مشکل کمبود آب را حل کند. آخوندها حتی ذهن تحصیلکرده های ما را هم مسموم کرده اند. بیش از یک قرن است که انسانها فرمول پرواز در آسمان را یاد گرفته اند اما چند کشور قادر به تولید هواپیمای مسافربری است؟

این ذهنیت ساده کردن همه چیز یا ساده انگاری همه مسائل پیچیده،  از باورهای مزخرف آخوندها به ما وارد شده، همان آخوندهایی که می گفتند صاحب کرامت بودند و با خوراندن یک دانه انجیر و یا نقل و کشمش بیماریهای لاعلاج را درمان میکردند! یا همین ذهنیت است که مقامات وزارت بهداشت ما ادعا می کنند که ساختن واکسن کرونا مثل آب خوردن است. فقط فرمولش را بلد نیستیم که آنهم تقصیر استکبار جهانی است.

 

به اشتراک بگذارید: