جورج سوروس پشت پرده بسیاری از اتفاقات

شاید تاکنون این پرسش در ذهن بسیاری از ما خطور کرده که هزینه تظاهرات هماهنگ به اصطلاح جنگ و یا راهپیمایی های ضد ترامپ از کجا تامین میشود؟

بر اساس تحقیقات روزنامه نگاران، نهادهای مرتبط با سوروس، از این تظاهرات، حمایت مالی می کنند. بسیاری، این سرمایه گذار سالمند را به دخالت در امور کشورهای مختلف متهم می کنند.

جورج سوروس یک گلوبالیست است. او طرفدار برداشتن مرزها، بین کشورها و ملت ها است. به همین دلیل او از راه های مختلف، مهاجرت پناهندگان به اروپا را تحریک می کند که در حال حاضر منجر به وقوع عواقب نسبتا جدی اجتماعی شده است. سوروس در اواخر سال های 1980 ، سهم بزرگی در بی ثباتی و فروپاشی کشورهای سوسیالیستی، از طریق حمایت از جنبش های مخالف در داخل آن دسته از کشورها داشت. 

سوروس در سراسر جهان، مشغول به کار است. او از طریق بنیاد خود تحت عنوان “جامعه باز” (Open Society Foundations)، مستقر در نیویورک، و همچنین از طریق ده ها شرکت و تشکیلات وابسته به آن، در داخل ایالات متحده و خارج از کشور فعالیت می کند.

امروز، مردم جهان هر چه بیشتر، به عواقب خطرناک فعالیت تنها یک فرد به نام جورج سوروس، پی برده اند. طبیعتا، کسانی که به ارزشهای سنتی پایبندند، شدیدا با جورج سوروس و دیدگاه های او مخالفند. در حال حاضر هزاران آمریکایی طوماری را برای لغو شهروندی و اخراج سوروس از آمریکا امضا کرده اند و از طرفی دولت مجارستان کلیه فعالیت های سازمان های انتفاعی متعلق به سوروس را ممنوع کرده است.

اینها مقدمه ای بود برای ذکر  به یک خبر تازه :

در روزهای اخیر جورج سورس مبلغ یک میلیارد دلار برای حمایت از موسسات و جنبش های ضد امریکایی اختصاص داده است. البته او اسم این کار را تلاش برای ایجاد جهانی بدون مرز گذاشته ولی در واقع او بدنبال فروپاشی نظام امریکاست.

منبع خبر: رادیو فردا

به اشتراک بگذارید: