جواد ظریف در مصاحبه با NBC : جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی دست نخورده آنجا است؛ آنها از ارائه اطلاعات به ما امتناع می ورزند!

NBC در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ با جواد ظریف مصاحبه کرد. ظریف در این مصاحبه گفت: من از ساقط کردن هواپیمای ظهر روز جمعه، چند ساعت قبل از اعلام خبر مطلع شدم. قبل از آن به من گفته شده بود که این یک خطای فنی است. افراد نظامی ما، زنجیره فرماندهی نظامی ما، از این موضوع “احتمالاً” بین صبح روز چهارشنبه هنگامی که هواپیما ساقط شد … تا عصر چهارشنبه باخبر شدند”.

وی همچنین ادعا كرد كه ایران “بیش از هر كس دیگر” می خواهد محتوای جعبه سیاه هواپیما بازیابی شود. وی گفت: “نیروهای نظامی تحقیقات خود را انجام می دادند. آنها [زودتر از جمعه] به من اطلاع ندادند و من متاسفم که آنها این کار را نکردند. اما واقعیت این است که آنها تحقیقات خود را انجام می دادند تا برایشان مسلم شوند که در واقع موشک آنها بود که هواپیما را ساقط کرده.”

علاوه بر این، ظریف ادعا كرد كه این “شجاعت” است كه دولت ایران سرانجام اعتراف کرد كه هواپیما را به زمین انداخته. “فکر می کنی این کار آسانی است؟” او از مصاحبه گر پرسید!

ظریف ادعا کرد که جعبه سیاه دست نخورده آنجا است؛ آنها از ارائه اطلاعات به ما امتناع می ورزند!

وی تأکید کرد: “ما بدون حضور همه طرفین درگیر ماجرا، به جعبه سیاه دست نخواهیم زد.” جعبه سیاه آنجا است … ما اعتراف کردیم که هواپیما با موشک ما سقوط کرد. بنابراین هر اطلاعاتی که خانواده ها می خواهد بداند آنجاست، اما ما به اطلاعات نیاز داریم. ما به اطلاعات نیاز داریم تا بدانیم چرا این اتفاق افتاد؟ آنها از ارائه اطلاعات به ما امتناع می ورزند. ما حق دانستن این اطلاعات را داریم. ما حق قانونی داریم، ما حق ملی داریم و حقوق شخصی همه خانواده ها را داریم. “

منبع

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
1 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها