جهان نیازمند افرادی هنجارشکن است

یک معلم تاریخ در فرانسه بخاطر کاریکاتوری از محمد توسط یک پناهنده مسلمان سر بریده شد. آنهم نه بخاطر کشیدن کاریکاتور بلکه بخاطر نشان دادن آن.

اتفاقاتی نظیر این هر یکی دو هفته در جای جای شهرهای اروپا رخ میدهد و کسی جرات ندارد با صدای بلند و بدون لکنت زبان به سیاستهای غلطی که منجر به این وضعیت شده اعتراض کند چون داستان خیلی ریشه دارتر از این حرفهاست.

غربی ها به دام معیارها و ارزش هایی افتاده اند که در ابتدا خودشان آنها را تولید کردند و آنقدر آنها را تکرار کردند که تبدیل به یک “نرم” و یا “هنجار” اجتماعی شده است. مثلا امروزه احترام به ادیان جزو بدیهیات و ارزشها و معیارهای فرانسه و کشورهای غربی شده اما اگر شما بخواهید خطر اسلام را که در ذات خود خشونت را به همراه دارد در جامعه گوشزد کنی،  دستگاه قضایی فرانسه شما را تنبیه می کند.

یا مثلا “سیاست مهاجر پذیری” تبدیل شده به یک ارزش اخلاقی که معمولا احزاب چپ گرا چه در اروپا و چه در امریکا و کانادا به آن افتخار می کنند و اگر کسی با آن مخالفت کند فورا برچسب “نژاد پرستی” را دریافت می کند. کسی جرات نمی کند مثلا در کانادا به سیاستهای مهاجر پذیری فله ای دولت پوپولیست و چپول جاستین ترودو با صراحت انتقاد کند که بصورت گله ای مسلمانان را با هواپیما می آورد و از همان بدو ورود به آنها حقوق ماهانه برای خودشان و بچه های قد و نیم قدشان میدهد بطوریکه آنها بدون اینکه کار بکنند، درآمدشان از درآمد یک مهندس باسابقه که شب و روز کار می کند بیشتر است. معمولا این افراد که باورهای غلیظ مذهبی دارند جذب کار نمیشوند و همه اوقاتشان را به تولید بچه بیشتر و یا نشستن در مساجد و گپ زدن با هم ولایتی هایشان می گذرد.

مثالها فراوانند از هنجارها و معیارهای اجتماعی که گلوبالیستها برای جهان ساخته اند. مهاجر پذیری خوب است ولی نه به این شکل ناعادلانه و مخرب. حفظ محیط زیست و تغییرات آب و هوایی خوب است اما نه اینکه پوششی برای چپاول مردم عادی باشد. شما ببینید کانادا نه مشکل کمبود آب دارد و نه مشکل کمبود فضای سبز و نه مشکل آلودگی هوا. کانادا برای قرنها ذخیره آب دارد. یعنی یکی از معدود کشورهای جهان که مشکلات محیط زیستی ندارد کاناداست اما حدودا چند سالی است که بیش از 40 درصد به قیمت سوخت و درنتیجه به بقیه اقلام اضافه شده فقط بخاطر جلوگیری از تولید اضافه کربن در هوا!!

بخاطر همین چیزهاست که شخصی مثل ترامپ پیدا میشود و در اولین فرصت از پیمان پاریس که به بهانه حفظ محیط زیست دنبال خالی کردن جیب کشورها بود بیرون آمد و گوشش هم  به انتقادهای روشنفکرنماها هم نیست.

فرانسه اگر میخواهد شاهد تکرار سر بریدن شهروندان خود نباشد، باید بدنبال روی کار آوردن شخصی مثل ترامپ باشد تا همه هنجارهای موجود را بشکند و نظم نوینی را برقرار سازد.

 

 

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
13 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها