جنگ فارس نیوز با انیمیشن استر

نعیمه موحد در فارس نیوز بر علیه انیمیشن”استر, دختری که ملکه شد” مقاله ای نوشته (۱) که حتا در نشریات اسرائیل هم بازتاب داشته (۲). من جدا فکر میکنم دستگاه فکری و امنیتی “نظام” مالیخولیایی شده. این رو نه فقط به خاطر این مقاله بلکه با توجه به سخنان ارکان نظام, روزنامه های تندرو مثل کیهان شریعتمداری, برنامه های تلویزیونی تندروها و امثالهم میگم. به جرات میگم از تظاهرات آبان ۹۸ تابه اینطرف اینها از سایه خودشون هم میترسند. حتا ساندیس خورهای مجازی هم بیشتر به فحاشی روی آوردند و به قول معروف “شورت فیوز” شدند. این قسمتی از مقاله نعیمه موحد در فارس نیوزه:

در دام تحریف تاریخی

اینکه قوم و گروهی تلاش کند تا عقاید مذهبی و تاریخی خود را در هر قالبی برای مخاطب بازگو کند موضوعی غیرقابل انکار در عرصه رسانه است. چیزی که پذیرفته شده نیست افتادن در دام تحریف تاریخی و نمایش این تحریف در کشوری است که یک طرف این تحریف قرار دارد.

کودک و نوجوان ما با دیدن این انیمیشن تصویری زیبا و دوست‌داشتنی از استر، باهوش و جنگو از «مرده‌خای» و پست و پلید از «هیمن» در ذهنش نقش خواهد بست. روایتی با دگرگونی تاریخی که به راحتی در ذهن کودک نقش می‌بندد. ذهنی که اینچنین نقش ببنند در فهم و پذیرش مفاهیم صهیونیست، یهودیت، اشغال سرزمین فلسطین و… هم با چالش جدی روبه‌رو خواهد شد.

از طرفی رسانه‌ای نیست که این مفاهیم را طبق خوانش صحیح تاریخی و اقوال معتبر موجود برای کودک و نوجوان مسلمان ایرانی بازگو کند و از طرف گردانندگان رسانه‌ای تحت نظر سازمان تبلغیات اسلامی، با دست خودشان محتوایی تحریف شده را از آن سر دنیا در دسترس کودک و نوجوان ایرانی قرار می‌دهند، آن را دوبله کرده و از شبکه نمایش خانگی پخش می‌کنند.

انمیشن “استر, دختری که ملکه شد” به زبان اصلی
نعیمه موحد
فارس نیوز

منابع:
1-www.emrooznews.com
2- www.jpost.com

پینوشت: حتما این کارتون رو به همه ی بچه های دوست و فامیل هدیه کنید. حتا اگر قبلا هم این انیمیشن رو دیده باشند (سال تولید ۲۰۰۰). برای یاد آوری مفیده!

به اشتراک بگذارید: