جنتی مچکریم!

قبل از هر چیز، نمی توانم خوشحالی خودم را بخاطراقدام اخیر شورای نگهبان پنهان کنم. خیلی خوب شد که بساط اسهال طلبان حراف و استمرارطلبان کراواتی و مینی ژوبی رژیم در خارج کشور بهم خورد و عملا آنها خلع سلاح شدند بطوری که از این به بعد ماله کشی برای این رژیم تبهکار آخوندی ارتجاعی سخت تر از قبل خواهد شد.

دیگر حرف های چپول های کج فهم و ملی مذهبی ها و مزدوران صادراتی رژیم و نایاکی ها مبنی بر اینکه “بالاخره جمهوری اسلامی مبتنی بر رای مردم و انتخابات است” خریداری ندارد.

واقعا با این وضعیت انسان باید خیلی وقیح و بی شرم و حیا باشد که بازهم بخواهد این رژیم را یک رژیم نرمال به جهان معرفی نماید. اینها حتی معاون اول دولت هشت ساله خودشان یعنی اسحاق جهانگیری را هم رد صلاحیت کردند. علی لاریجانی که هم رئیس مجلس بود و همواره از عناصر امنیتی این رژیم محسوب میشد را نیز حذف کردند. همه پاسدارها را که نامزد انتخابات شده بودند را فاقد صلاحیت دانستند. یعنی اساس انتخابات در این حکومت توتالیته چیزی جز مضحکه و باعث آبروریزی نیست.

از این موارد که بگذریم باید دید که چرا خامنه ای دست به چنین کار ابلهانی زد؟

بنظر من رژیم فهمیده که اوضاع نظام بسیار بحرانی است و هر لحظه ممکن است یک جرقه باعث انفجار خشم مردم شود و دودمان آخوندها را خاکستر کند. مشکلات گرانی، بیکاری، کرونا، بی برقی و قطع آب در هفته ها و ماههای آینده حادتر خواهد شد. گرفتاری ها و مشکلات رژیم بصورت غیر قابل حل درآمده و هر روز بدتر و بدتر میشوند. خامنه ای نشسته اوضاع داخلی و خارجی را سبک و سنگین کرده و به این نتیجه رسیده که اکنون زمانی نیست که انتخابات دو قطبی اصلاح طلب- اصول گرا و بد و بدتر راه بیاندازد.

اوضاع آنقدر بحرانی است که برخلاف سالهای پیش، رژیم دیگر تلاشی برای ترغیب مردم و مشارکت بالا ( برای فروش در محافل بین المللی) را بی خیال شده و فقط میخواهد یک انتخابات کاملا آرام و بدون حاشیه و بدون تجمع و کارناوال های خیابانی برگزار کند. خامنه ای بخوبی میداند که بهرحال همان جمعیتی که برای تشییع جنازه سردار جنایتکار قاتل سلیمانی حضور یافتند کم و بیش در انتخابات پیش رو نیز مشارکت می کنند و همین آمار 10 تا 20 درصد هم برای رژیم کافی است. مگر اینها کمتر از رژیم بشار اسد هستند؟ خامنه ای بر این باور است که همانگونه که بشار اسد در سوریه نباید انتخابات آزاد برگزار کند ما هم نباید بخاطر خوشایند غربی ها انتخابات آزاد و با مشارکت بالا برگزار کنیم.

بنظر من این اقدام شورای نگهبان (تصمیم خامنه ای) به نفع مردم ایران است چون آنچه که باعث شده این رژیم در چهل سال گذشته جهان را بازی دهد همین ایجاد دوگانگی تندرو- میانه رو است. باید قبول کنیم که شعور و فهم سیاستمداران غربی بسیار پایین است و بخاطر همین است که تاکنون براحتی فریب ظاهرسازی های این رژیم را خورده اند.

این نحوه برگزاری انتخابات یک ضربه محکمی است به وجهه داخلی و خارجی این رژیم جنایتکار که تبعات آن در آینده نزدیک بیشتر بروز خواهد کرد.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
7 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها