جشن کتلت (به فرانسوی: côtelette)

دقیقا ده ماه پیش در غروب سوم ژانویه خبر مسرت بخش کتلت شدن قاسم سلیمانی رو یکی از دوستان با تکست بهم اطلاع داد و برای دومین بار در عمرم از خبر مرگ یک انسان به پهنای صورت اشک شوق ریختم (اولین بار مرگ خمینی بود).

حال که در اثر مساعی ۴۲ ساله جمهوری اسلامی خیلی از جشن های ملی در محاق فراموشی قرار گرفته اند پیشنهاد میکنم اپوزیسیون (خارج و داخل از کشور) سالمرگ قاسم در سوم ژانویه (۱۳ دی ماه) هر سال رو به عنوان جشن کتلت با شکوه هر چه تمامتر برگزار کنه.

اینرو هم فراموش نکنید که رژیم مسلما برای سالمرگ قاسم برنامه تبلیغی وسیعی اجرا خواهد کرد و اگر اپوزیسیون نجنبه رژیم مرگ قاسم رو هم مصادره -و بلمال بر ضد ما- استفاده میکنه!

چون خودم خارج از کشور زندگی میکنم فقط درباره اینور آبی ها چند پیشنهاد “کتلتی” میکنم و دوستان هم هر چیزی که به نظرشون میرسه لطفا در قسمت کامنتها پست کنند.

برنامه های متنوعی میشه در این روز اجرا بشه از صحبت و گفتگو در مورد تروریسم اسلامی تا پخش کتلت خوشمزه ایرانی بین در و همسایه و همکاران. چه بهتر که هموطنان خارج از کشور در هر اداره و شرکتی که کار میکنند با پخت کتلت برای نهار همکاران در مورد اینکه قاسم که بود و چه نقشی در صدور تروریسم اسلامی در خاور میانه داشت روشنگری کنند. اگر هم شاغل نیستید کتلت ایرانی “نذر” همسایه ها کنید.

خیلی از جشنهایی که تو خارج از کشور میبینید در همین چند دهه اخیر به دنبال یک “حادثه” به وجود آمده اند, سالهای بعد توسط علاقه مندان پیگیری و گرامی داشته شده اند, و امروزه کاملا وارد فرهنگ اون ملت و کشور شده اند.

به امید روزی که در همه جهان در سوم ژانویه مسابقه “خوشمزه ترین کتلت” و جشنواره کتلت برگزار بشه.

آبجو تگری با کتلت فراموش نشه!
بنوش به یاد قاسم!!

به اشتراک بگذارید: