توصیه های اقتصادی حسن روحانی به آلمان

به گزارش خبرنگار ما که نخواست نامش فاش شود عصر روز گذشته دکتر حسن روحانی در یک تماس تلفنی با خانم آنکلا مرکل مراتب نگرانی خود را از وخامت اوضاع اقتصادی آلمان ابراز داشت و مراتب همدری و نگرانی خود را با دولت و مردم آلمان  اعلام داشت.

دکتر روحانی فرمود: برای کنترل تورم و نقدینگی هرچه زودترباید سه چهار تا صفر از روی اسکناس های یورو حذف کنید و به خدا توکل کنید که بحول قوه الهی مشکلات اقتصادی با همین یک فرمول حل می شود و اگر کمی تلاش و کوشش کنید و سستی و تنبلی را کنار بگذارید انشالله اقتصاد شما به ما خواهد رسید و شکوفایی اقتصادی را تجربه خواهید کرد. البته دعای توسل و روضه حضرت رقیه هم خیلی موثر است.

آقای رئیس جمهور همچنین با اشاره به تشدید بحران کرونا در آلمان به خانم مرکل توصیه کرد دستهایش را با آب و صابون بشوید مخصوصا وقتی از دست به آب بیرون می آید و زمانی که به کلیسا و مراسم مذهبی و عزاداری و غیره می رود ماسک هم بزند و فاصله اجتماعی را مطابق پروتکل های تصویب شده وزارت محترم بهداشت جمهوری اسلامی رعایت کند.

آقای حسن روحانی در پایان از خانم مرکل درخواست کرد که اگر برایش مقدر است علی الحساب چند میلیون دلار دستی قرض بدهد تا حقوق کارمندان دولت را بدهیم.

خبرنگار ما بدلیل قطع ناگهانی تلفن از سوی خانم مرکل موفق به ادامه گزارش نشد./تمام

به اشتراک بگذارید: