تنور انتخابات هرگز گرم نخواهد شد

سرکوب خونین اعتراضات مردم در دی ۹۶ و آبان ۹۸ چنان شکافی بین مردم و جمهوری اسلامی ایجاد کرده که محال است انتخابات پرشور و دشمن شکن راه انداخت و ژست مردم سالاری اسلامی گرفت. رژیم این واقعیت را در انتخابات اخیر مجلس اسلامی دریافت که مردم دیگر فریب نمیخورند و پای صندوق انتخابات فرمایشی نمی آیند.

در انتخابات اخیر مجلس اسلامی، با وجودیکه معمولا در شهرهای کوچک شهروندان برای مشکلات محلی خود در فرستادن نماینده از میان فامیل و آشنای خود انگیزه بیشتری دارند، اما با وجود همه این عوامل، نرخ مشارکت مردم بسیار بسیار پایین بود. گرچه در جمهوری اسلامی هیچگاه شفافیت و درستی آمار و ارقام وجود ندارد اما شنیده شد که کمتر از ۱۰ الی ۲۰ درصد بوده که آنهم کارمندان ادارات دولتی و سربازان و نظامیان بوده اند.

باوجود این، مبادا خیال کنید خامنه ای دلواپس برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سه ماه آینده است. خامنه ای دیگر نگران پشتوانه مردمی و مشروعیت نظام و این قرتی بازی ها نیست. او از این چیزها عبور کرده و می داند که چطور با همان ۱۰ درصد رای دهنده، چگونه انتخابات دشمن شکن! اجراکند و با کمک فتوشاپ و ادیتورهای صدا و سیما چنان صحنه آرایی کند که مزدوران و لابی هایش در امریکا سخن از دمکراتیک بودن رژیم اسلامی بر زبان آورند.

بنظر میرسد درباره انتخابات آتی در جمهوری اسلامی، نه خامنه ای نگرانی دارد و نه اصول گرایان و نه سیاستمداران غربی و نه مردم که اصلا کک شان  هم نمی گزد چه کسی قرار است توسط شورای نگهبان تعیین شود. تنها کسانی که خیلی برای انتخابات پستان به تنور می چسبانند اصلاح طلبان ورشکسته در داخل و خارج کشورند. این بدبخت ها از خود خامنه ای بیشتر دلشوره دارند.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
1 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها