تزریق واکسن کورونا به خوبی در اسرائیل پیش می رود

رادیو پیام اسرائیل– برنامه واکسینه کردن شهروندان اسرائیلی با نظم و ترتیب و در ابعادی که از پیش انتظار می رفت ادامه دارد و شمار شهروندان سالمند که این واکسن را دریافت کردند، روز گذشته (دوشنبه) به ۱۱۵ هزار نفر رسید و در روزهای آینده باید به ۱۵۰ هزار نفر برسد. با این سرعت، انتظار می رود که در ظرف یک ماه آینده شمار افرادی که واکسن را دریافت کرده اند، به دو میلیون نفر برسند که همه شهروندان سالمند کشور و همچنین کسانی را که در بیشترین خطر قرار دارند شامل می شود.

پس از آن واکسینه کردن دو تا سه میلیون نفر جمعیت میانسال و جوان اسرائیلی آغاز می گردد. مقامات وزارت بهداشت گفتند که با گذشت از این مرحله، می توان محدودیت های اجتماعی و بازرگانی را تقریبا متوقف ساخت تا اسرائیل و اقتصاد آن بتواند به وضع عادی باز گردد.

وزارت بهداشت اطمینان داد که واکسن در شمار کافی وجود دارد و مرتبا به اسرائیل می رسد و جای نگرانی نیست.

یکی از مشکلاتی که اسرائیل با آن برخورد کرده، خودداری شمار زیادی از شهروندان عرب از گرفتن واکسن می باشد.

اسرائیل در پنج شهر و شهرک عرب نشین مراکز تزریق برپا کرده است. ولی روز گذشته اکثر این مراکز خلوت بود و از شهروندان یهودی که در آن نزدیکی ها زندگی می کنند دعوت شد که برای تزریق به آن مراکز رجوع کنند – و این در حالی که درصد اعراب اسرائیلی که به کورونا مبتلا گردیده اند، بسیار بالاتر از شهروندان غیر عرب است.

به اشتراک بگذارید: