ترامپ اسرائیل را به کشورهای تحت پشتیبانی سنتکام منتقل کرد

Military Times– دونالد ترامپ در حالی که فقط چند روز از ریاست جمهوری وی باقی مانده است، برای تحكیم اتحاد اعراب و اسرائیل علیه ج/ا، مركز نظارت بر عملیات نظامی آمریكا در خاورمیانه و جنوب غربی آسیا را تغییر داد.

انتقال مسئولیت اسرائیل از فرماندهی اروپا (European Command) به CENTCOM پس از امضای پیمان ابراهیم، که در آن اسرائیل روابط خود را با بحرین و امارات متحده عربی عادی کرد، در ادامه تلاش های ترامپ برای متحد کردن ملت های منطقه در مقابل با دشمن مشترک (جمهوری اسلامی) است.

با آرایش جدید اسرائیل به عنوان بیست و یکمین کشور به منطقه مورد پشتیبانی CENTCOM افزوده شد. هدف این انتقال همکاری موثرتر اسرائیل با کشورهای خلیج فارس بر علیه ج/ا است.

پنتاگون در بیانه ای که به این منظور منتشر کرد اعلام داشت: “کاهش تنش بین اسرائیل و همسایگان عرب آن پس از پیمان ابراهیم فرصتی استراتژیک برای ایالات متحده فراهم کرده است تا شرکای اصلی خود را در برابر تهدیدات مشترک در خاورمیانه همسو کند.”

در بیانیه پنتاگون مشخص نشده است که اسرائیل چه نقشی در ساختار جدید بازی می کند. مقامات پنتاگون به درخواست اطلاعات بیشتر در این مورد پاسخ فوری ندادند. تنها یکی از اعضای بلند پایه سابق CENTCOM گفت: دلایل خوبی برای ایجاد این تغییر وجود دارد.

The Wall Street Journal: Trump Orders Military Shift to Spur Israeli-Arab Cooperation Against Iran

به اشتراک بگذارید: