تجمع کارگران در مقابل وزارت کار مورد یورش نیروهای امنیتی قرارگرفت


کارگران و بازنشستگان و معلمان طبق فراخوان قبلی امروز در مقابل وزارت کار و سازمان تأمین اجتماعی اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی نمودند که مورد هجوم وحشیانه نیروهای امنیتی قرار گرفت و تجمع کارگران را سرکوب کرده و تعدادی را نیز بازداشت کردند.

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، کارگران و معلمان و بازنشستگان با خواسته افزایش دستمزد به بالای ۱۲ میلیون تومان، اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان، اجرای ماده ۴۱ قانون کار که افزایش مزد را بر اساس تأمین سبد معیشت مبتنی میگرداند، اجرای ماده۹۶ قانون تامین اجتماعی و رفع مشکلات بیمه تکمیلی و دیگر خواست ‌و مطالبات صنفی و معیشتی اقدام به برگزاری تجمع در مقابل وزارت کار و سازمان تأمین اجتماعی نمودند.

فراخوان این تجمع مورد حمایت کارگران مراکز مختلف کارگری از جمله کارگران فولاد، کارگران غیر رسمی نفت، کارگران فصلی ‌و ساختمانی و تمامی تشکل‌های مستقل کارگری، بازنشستگان و معلمان قرار گرفته بود.
در هجوم نیروهای امنیتی و انتظامی به این تجمع تعدادی از تجمع‌کنندگان نیز دستگیر شده‌اند که تاکنون اسامی سه نفر از آنان به نامهای کامیار فکور، اسماعیل گرامی و اسعد مفتاحی اعلام شده است و اخبار تکمیلی آن متعاقباً اعلام خواهد شد
به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
3 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها