تاجزاده در جستجوی خوشبختی در بن بست نوفل لوشاتو

اخیرا جناب تاجزاده در نامه ای خطاب به علی خامنه‌ای‎ رهبر جمهوری اسلامی، ضمن پند و ارز بیهوده به شخصی که اصلا نصیحت پذیر نیست توصیه های عجیب و غریبی به وی که خودکامه ای جنایتکار است، نموده است .

جناب تاجزاده، باید بگویم، صرف نظر از این که جنایتکارانی چون خامنه ای تا حالا دیده نشده است که یک شبه متحول شوند و از آدمی جنایتکار به یک شخص علیه السلام تبدیل شوند، درخواست های شما نیز پر از تناقض و نکات عجیب است. هر چقدر با خود دو دوتا می کنم می بینم شما اصلاح طلبان بطوری بنیادی دارای مشکلات اساسی می باشید. کوتاه آن که تا با خود صادق نباشید،  این مطالب و نامه نگاری ها و مناظرات شما هیچ تفاوتی ایجاد نخواهد کرد.
اما در خصوص نامه شما خطاب به خامنه ای نکات زیر قابل توجه است.

به خامنه ای گفته اید: توجه به تجربیات ۴۲ ساله و معلوم شدن نقایص قانون اساسی»، دستور تشکیل شورای بازنگری قانون اساسی را صادر کند و «اصولی از قانون اساسی» که به گفته او، «منشاء اختلاف و اختلال در اداره صحیح کشور می‌شود و زمینه سوءاستفاده قانون‌شکنان را فراهم می‌آورد» بازنگری شود.

جناب تاجزاده، خامنه ای خود سر منشا تمام اختلافات و اختلالات است، مگر می توان از یک غده سرطانی انتطار داشت تا بدن بیمار را درمان کند؟
چطور این امر بدیهی را نادیده انگاشته اید. شاید در پس این درخواست، طنزی نهفته است که ما بی خبریم.

می فرمایید:

«همان‌گونه که در شورای بازنگری سال ۶۸ توسط برخی پیشنهاد شد، موضوع موقت کردن دوره زمامداری ولی فقیه و انتخابی شدن آن است. پیشنهاد ادغام دو سمت رهبر و رئیس‌جمهور در ساختار حکومتی نیز موضوع دیگری است که می‌تواند در شورای بازنگری مورد بررسی جامع قرار گیرد».

جناب تاجزاده مشکل تنها موقتی بودن یا دائمی بودن ولی فقیه نیست، مشکل خود ولی فقیه است.

قوه قضاییه و رادیو و تلویزیون حکومتی (صداوسیما) را به «انحراف» از قانون اساسی و اقدامات خودسرانه متهم کرده اید  و گفته اید که این نهادها «به هیچ مرجعی هم پاسخگو نیستند». حال با موقتی کردن رهبر مشکلی از این نهادها برطرف خواهد شد؟
آیا ممکن است ولی فقیه و رییس جمهوری یکی شوند و رئیس قوه قضاییه را باز ولی فقیه ( رئیس جمهور) تعیین کند؟
به گمان من مشکلات ذهنی شما متعدد است . بجز آن که نیازمند آشنایی با قواعد حقوق اساسی مدرن می باشید، باز هم نتوانستید در ذهن و اندیشه تان با خود کلنجار رفته، با وجدانتان کنار آیید و مشکل اصلی را بازگو کنید.
مشکل ما با تعویض ولی فقیه و موقتی کردن او و کوتاه کردن دست او از برخی نهادها حل نمی شود. تا وقتی نتوانید با این موضوع مهم کنار بیایید راه حل هایی هم که ارائه می دهید همگی به همان بن بست نوفل لوشاتو ختم خواهد شد. در بن بستی که خمینی ۴۳ سال پیش شعارهای به مراتب زیباتری نسبت به شما ارائه داد و کشور زیبا و در حال رشد ایران را به مخروبه ای که اکنون می بینید تبدیل کرد.
با خود صادق باشید! مشکل اصلی ما خود شریعت است. مشکل ما دخالت شریعت در قواعد است. چطور می شود که ۲۷۰ نفر مثلا نماینده مجلس قانونی وضع کنند و شش فقیه شورای نگهبان با حدود ۵۰۰ سال سن، آن را کنار گذاشته و رای به خلاف شرع بودن آن دهند. به گمانم هنوز در بن بست نوفل لوشاتو و حس نوستالژیک آن گرفتار هستید و راه خوشبختی را در آنجا جستجو می کنید.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
2 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها