بی بخاری و بی عملی

دوست عزیزی در همین سایت مشروطه اعلام آمادگی کرده که بعنوان یک ایرانی ساکن خارج کشور حاضر است ماهانه مبلغ 50 دلار از هزینه های زندگی اش را کم کند و آن مبلغ را به صندوقی جهت حمایت مالی جنبش آزادی ایران واریز نماید.

کمی روی این پیشنهاد فکر کنید. واقعا تا زمانی که ما ایرانیان از مرحله حرف عبور نکنیم و وارد میدان عمل نشویم هیچ اتفاق مثبتی برای میهن عزیزمان ایران رخ نخواهد داد و عمر این رژیم طولانی تر خواهد شد. مشکل امروز ما بی عملی است. بی بخاری و بی عملی مثل یک ویروس کشنده سرتاپای ایرانیان داخل و خارج را فرا گرفته و همه شده اند کارشناس و تحلیل گر سیاسی اما در میدان عمل همه از زیر مسئولیت شانه خالی می کنند.

ببینید همین پیشنهاد ساده چقدر می تواند موثر باشد. اجازه بدهید کمی دورنمای این پیشنهاد را نگاه کنیم:

گفته میشود جمعیت ایرانیان خارج کشور بین 5 تا 8 میلیون نفراست. طبیعی است همه اینها وضعیت مالی مناسبی ندارند و همه هم دغدغه ایران و زادگاه شان را ندارند. عمده ایرانیان خارج کشور از مرحله پرتند و برایشان مهم نیست که جمهوری اسلامی چهل سال عمر کند یا صد سال. آنها سرشان را توی لاک خود کرده اند ، تابستانها به ایران میروند که چلوکباب سلطانی بخورند و با خود سبزی خشک کرده برای قورمه سبزی بیاورند. از این جماعت انتظار مشارکت نمی رود.

اما از میان این جمعیت چند میلیونی قطعا یک میلیون نفرشان آدم حسابی هستند و قلب شان برای آینده ایران ، برای زندانی شدن جوانان و اعدام شدن بی گناهان توسط این رژیم خونخوار می طپد. برای این دسته افراد ساکن خارج کشور، پرداخت 50 دلار در ماه ، هیچ فشاری به زندگی نرمال آنها وارد نمی شود.

اکنون فرض کنید یک میلیون ایرانی ماهانه 50 دلار بریزند توی یک حساب بانکی که توسط پنج نفر آدم درستکار و پاکدست اداره میشود. با این حساب ماهی 50 میلیون دلار جمع آوری میشود و این یعنی معادل بیش از نیم میلیارد دلار در سال!

خب، با این رقم فکرش را بکنید چه کارهایی میشود انجام داد؟

  • بخشی از آنرا میتوان به خانواده زندانیان سیاسی و صدمه دیدگان داخل کشور داد
  • با بخشی از این مبلغ میتوان صدای مردم ایران را در رسانه های بسیار معتبر جهانی بازتاب داد
  • با بخشی از این پول میتوان حتی سیاستمداران اروپایی و امریکایی را خرید. باید بدانیم که در دنیای سیاست پول حرف اول را می زند. لابیست ها مگر چکار می کنند؟
  • با بخشی از این پول میشود یک رسانه ملی راه انداخت.
  • وقتی مردم داخل ایران ببینند ما در خارج کشور صاحب قدرت مالی و تشکیلات توانمند هستیم انها هم تکان میخورند. حتی بدنه سپاه و ارتش هم می فهمند که اگر برخیزند جایی هست که آنها را پشتیبانی مالی کند حتما از این وضعیت بیرون خواهند آمد.

خلاصه اینکه با یک حرکت کوچک ولی عملی میتوان نتایج بسیار موثر و مثبتی را شاهد بود. کافی است ابتدا ذهن ها را متوجه اهمیت این موضوع کرد سیپس اعتماد سازی و شفاف سازی کرد و سرانجام عده ای آغازگر یافت تا جرقه اولیه را بزنند.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
8 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها