به کجا چنین شتابان؟

چرا تیم اسلیپی جو اینگونه دیوانه وار بدنبال برداشتن تحریم ها ست؟

توی مذاکرات وین، جمهوری اسلامی به دنبال برداشتن تحریم ها و آزاد شدن منابع مالی است. طبیعی است که دیر یا زود جمهوری اسلامی به این هدف خود خواهد رسید. آنچه که مسلم و روشن است این است که سود و منفعت رژیم از مذاکرات در وین همین است یعنی برداشتن تحریم ها.

همچنین تکلیف اروپایی ها هم در مذاکرات وین مشخص است. آنها هم به دنبال بازشدن راه برای معاملات تجاری با ایران هستند. بنابر این نفع و سود اروپایی ها هم در این مذاکرات مشخص و آشکار است.

اما تکلیف امریکا در این میانه، مبهم و نامشخص است. شاید شما هم مثل من از خود پرسیده اید که سود و نفع امریکا از این همه وادادگی در مذاکرات برجام برای چیست؟ امریکایی ها که بخوبی میدانند به آنها اجازه معاملات تجاری در بازار ایران داده نمی شود. پس این وسط چی گیرشان می آید؟؟

پاسخ این پرسش میتواند مجموعه ای از احتمالات زیر باشد:

  • تنها دستاورد هشت ساله اوباما در صحنه خارجی برجام بود. دمکراتها میخواهند اعتبار از دست رفته شان را ترمیم کنند به هر قیمتی.
  • این گروه پشت سر اسلیپی جو، از افراطی ترین و ضدامریکایی ترین بخش حزب دمکرات هستند واز نظر ایدئولوژی ضد امپریالیسم هستند. شما ایلهان عمر و رابرت مالی ضد اسرائیلی را ببینید تا به نقاط مشترک اینها با جمهوری اسلامی پی ببرید. یعنی بین خود و حکومت آخوندها پیوند ایدئولوژی دارند و با آنها احساس نزدیکی می کنند.
  •  در دوره اوباما لابی رژیم تا اتاق های کاخ سفید هم نفوذ کرده بودند و تروریستی مثل حسین موسویان بارها به آنجا رفته و به آنها مشورت میدادند اما در دوره اسلیپی جو، لابی رژیم از ملاقات در اتاق های کاخ سفید هم جلوتر رفته و وارد تشکیلات دولتی دمکراتها شده اند مثل همین راب مالی و آرین طباطبائی و ند پرایس.
  •  دمکراتها در خاورمیانه دنبال صلح نیستند بلکه دنبال تعادل در قدرت هستند. آنها حکومت آخوندها را لازم دارند برای مقابله با اعراب.
  •  جمهوری اسلامی در تقلب انتخابات اخیر امریکا خدمت بزرگی به دمکراتها کرد. در حال حاضر این ادعا را نمیتوانم ثابت کنم اما بر اساس تحلیل اتفاقات سیاسی می گویم. آخوندها با دمکراتها متحد هستند همانگونه که با القاعده و طالبان متحدند. همانگونه که اتحاد شیعه با القاعده و حماس اهل تسنن غریب و دور از ذهن بنظر میرسد اما واقعیت دارد، اتحاد آخوندها با آن بخش افراطی حزب دمکرات امریکا نیز به دور از واقعیت نیست.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
1 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها