به مناسبت یک ماهگی سایت مشروطه

همه شما از آنچه باعث شد به اینجا بیاییم و سایت بالاترین را برای سایبری ها و مدیران کج اندیش اش ترک کنیم مطلعید و به اندازه کافی در این باره صحبت کرده ایم اما اکنون تقریبا یک ماه از راه اندازی سایت مشروطه گذشته و خوب است نگاهی گذرا به چند موضوع بیاندازیم شاید ما را در ادامه راه یاری کند.

هیچ یک از ما باور نداریم که با فعالیت در فضای مجازی، رژیم سقوط می کند و براندازی صورت می گیرد و دمکراسی و رفاه برقرار می شود. یک سایت هر چند هم پر مخاطب باشد هرگز کارکرد یک حزب سیاسی را ندارد. صدها و هزاران مقاله علیه دیکتاتوری مذهبی نوشتن هم به اندازه یک تظاهرات هزار نفره در خیابان کارآیی عملی ندارد اما همین فعالیت در فضای مجازی اگر همراه با روشنگری و استدلال و منطق باشد، تاثیرات شگرفی در تحولات اجتماعی و ارتقا بینش و فرهنگ سیاسی مردم خواهد داشت.

اگر به دوران قبل از انقلاب برگردیم می بینیم که جلسات مخفی گروههای مخالف عمدتا از جلسات گپ و گفتگو یا شعرخوانی یا کتابخوانی و یا جلسات قرائت قرآن و یا وعظ و سخنرانی آخوندها در مساجد و یا شریعتی ها در حسینیه ارشاد شروع می شدند.

تحولات فرهنگی نیاز به کار مستمر و دوراندیشی و صبر و حوصله است. مثلا همین آگاهی ما که نسبت به ماهیت اسلام و آخوندها پیدا کرده ایم مرهون زحمات کسانی مثل احمد کسروی و علی دشتی و شجاع الدین شفا و دهها نفر دیگر است که سالها پیش درختی را کاشتند که امروز ما و شما میوه اش را می خوریم.

هدف ما از ابتدا (چه آنموقع که در بالاترین بودیم و چه اکنون که در سایت وزین مشروطه هستیم)، روشنگری و بحث و واکاوی موضوعاتی است که مستقیما در سرنوشت ایران و مردم ایران موثرند. ما در بین رسانه های فارسی زبان این شفافیت و تحمل و ظرفیت را کمتر دیده ایم. اکثر برای بازارگرمی و جذب مخاطب بیشتر آغوش شان را برای ماموران اطلاعاتی رژیم و لشگریان جنگ نرم و سربازان قرارگاه مرصاد باز می کنند و عملا آب به آسیاب پروپاگاندای رژیم می ریزند.

دوستان ما ” سایت مشروطه” را برای همین هدف مشخص راه اندازی کرده اند تا محلی مورد اطمینان باشد برای دلسوزان این سرزمین که وقتی حرفی را میزنند و انتقادی را مطرح می کنند و یا دیدگاه مخالفی را بیان می کنند مطمئن باشیم که طرف از ماموران پروپاگاندای رژیم نیست. مقبولیت و پذیرش دیدگاه های متضاد و مخالف زمانی صورت می گیرد که ابتدا به صداقت گوینده و یا نویسنده اطمینان داشته باشیم.

گفتگو در میان تاریکی که اصلا معلوم نیست دوست و دشمن کدامند چه حاصلی دارد؟ جز اتلاف وقت و خورد کردن اعصاب و تباه کردن عمر و دور شدن از موضوعات اصلی.

خوشبختانه سایت مشروطه در این مدت یک ماهه بالاتر از انتظار و توقع اولیه ما ظاهر شده که آن نیز مرهون زحمات و تلاش کار گروهی کاربران آن است. تعداد بالای کلیک های سایت مشروطه نشان میدهد که خوانندگانی که مطالب اینجا را میخوانند ولی هنوز عضو نشده اند بسیار زیادند. البته برخی پیام تبریک میفرستند و ما را مورد تشویق و لطف قرار داده اند.

ما برای آن دسته از کاربران که نمی خواهند عضو بشوند ولی می توانند درباره موضوعات مختلف مطلب بنویسند امکانات ساده ای را قرار داده ایم که بدون عضویت هم بتوانند نوشته هایشان را منتشر کنند.

من آینده سایت مشروطه را بسیار درخشان می بینم. امیدوارم هر روز شاهد درج مطالب و نوشته جات پر محتوا و مفید در اینجا باشیم.

دوستان توجه داشته باشند که سایت مشروطه از هیچ جا حمایت مالی نشده و نخواهد شد. هرانچه که می بینید با همت تنی چند از دوستان و هموطنان خود شما صورت گرفته و امیدواریم تا پایان همین طور باقی بماند. این کوچکترین کاری است که ما ایرانیان تبعید شده در خارج کشور می توانیم برای میهن مان انجام دهیم.

به امید آزادی و سربلندی ایران عزیز

 

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
10 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها