برخورد صاعقه به مدرسه کانکسی در خوزستان: زخمی شدن سه معلم و دو دانش‌آموز

شب گذشته برخورد صاعقه با یک مدرسه کانکسی در بخش سردشت شهرستان دزفول منجر به سوختگی سه معلم و دو تن از دانش‌آموزان شد. دو نفر از معلم‌ها به دلیل شدت سوختگی به بیمارستانی در اهواز منتقل شدند. 

بخشدار سردشت: «هنوز علت وقوع حادثه مشخص نیست»!

رادیو زمانه- به گزارش ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران (هرانا) دوشنبه ۲۹ دی برخورد صاعقه با یک مدرسه کانکسی در منطقه چشمه شیرین و چنگستان بخش سردشت شهرستان دزفول واقع در استان خوزستان، به سوختگی و زخمی شدن سه معلم و دو دانش‌آموز این مدرسه انجامید. 

علی عبدالهی شاه‌آبادی، بخشدار سردشت دزفول در گفت‌وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)، بدون اینکه اشاره‌ای به برخورد صاعقه کند گفت «این حادثه حوالی ساعت ۲۲ شب گذشته (دوشنبه) رخ داد.»

بخشدار سردشت دزفول همچنین اظهار داشت که «هنوز علت وقوع حادثه مشخص نیست و کارشناسان در حال بررسی موضوع هستند.» علی عبداللهی شاه‌آبادی اما مصدوم شدن معلم‌ها و دانش‌آموزان را تایید کرد و از اعزام دو تن از معلم‌ها به اهواز به دلیل شدت سوختگی خبر داد.

بخشدار سردشت دزفول با اشاره به وجود ۱۲ مدرسه کانکسی در این بخش گفت:

« چهار مورد از این مدارس در حال ساخت هستند که روند ساخت آنها به دلیل نبود اعتبار متوقف شده است و هنوز هیچ اقدامی برای ساخت هشت مدرسه دیگر انجام نشده است.»

مهراله رخشانی‌مهر، رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ در گفت‌وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) از وجود چهار هزار و ۸۰۰ کلاس تا پنج هزار کلاس درس کانکسی در کل کشور خبر داده بود.

بازدید نماینده مجلس از مدرسه کانکسی و سقوط درب کانکس!


به اشتراک بگذارید: