با صلوات بر محمد، دیگر نیازی به آتش نشان نیست

در کتاب مفتاح الجنة مرویست که در زمان حضرت رسول صلی الله علیه و آله شخصی ماهی مرده ای را از بازار گرفته به خانه اش آورده و با زن آتش افروخته و ماهی را بر روی آتش انداختند، تا کباب شود.
آتش بر ماهی تأثیر نکرد! و اصلا از ماهی به قدر ذره ای نسوخت تا یک ساعت ماهی را روی آتش گذاشتند، مطلقا نه سوخت و نه پخته شد مرد و زن در کار ماهی تعجب کردند، و حیران ماندند، آخر آن شخص ماهی را به دستمال بسته به خدمت حضرت رسول صلی الله علیه و آله ماجرا را عرض کرد.
حضرت به آن ماهی خطاب فرمود: که به چه سبب آتش به تو تأثیر نمی کند؟ و تو را کباب نمی کند؟ ماهی به قدرت الهی و معجزه رسالت پناهی به زبان فصیح به تکلم درآمده و گفت:
یا رسول الله از برکت تو و آل تو آتش مرا نمی سوزاند به جهت این که در فلان دریا بودم روزی یک کشتی از دریا می گذشت، شخصی در میان کشتی بر تو و عترت تو صلوات می فرستاد، و من نیز بر تو و اولاد تو صلوات فرستادم، چنانکه از آن شخص یاد گرفتم، پس از جانب حق تعالی به من ندا رسید که جسد تو بر آتش حرام شد و آتش بر تو تأثیر نخواهد کرد

منبع: کشکول النور: ج 2، ص 27 به نقل ازکتاب مفتاح الجنة.

توضیح: من اگر جای مقامات ایالت کالیفرنیا بودم برای حفظ جنگلهای کالیفرنیا ازخطر گسترش آتش سوزی، عده ای را استخدام میکردم تا در پای درختها بایستند و صلوات بر محمد بفرستند تا آتش  بر آنها اثر نکند و این مشکل بزرگ محیط زیستی حل شود.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
3 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها