باز هم حزب توده دایه مهربان تر از مادر شد

وب سایت پیک نت، بنگاه خبر پراکنی حزب خائن توده در مقاله ای به قلم شخصی بنام دکتر م.فرهمند تحت عنوان ” نگاهی به انگیزه های هیاهوها علیه قرارداد ۲۵ ساله” با استدلالی سخیف سعی بر تخطئه آزادیخواهان و وطن پرستان کشور علیه قرارداد استعماری چین با ایران را داشته که حتی کودکان را نیز به حیرت وا می دارد. چند نمونه از دلایل به ظاهر محکمه پسند جناب دکتر توده ای م.فرهمند که حزب ایشان در خیانت علیه کشور زبانزد می باشد به شرح زیر می باشد:

۱- دلیل اصلی راه انداختن این موج این است که آمریکایی ها از اینکه چنین برنامه و یا سندی میان ایران و چین به امضا برسد بسیار ناراحت هستند و تلاش دارند به هر شکلی که شده جلوی عملی شدن این توافق را بگیرند.

واقعا، قرارداد ۲۵ ساله چین با ایران چه نفع و ضرری برای امریکا دارد؟ نکند فکر می کنید، تراز بازرگانی امریکا با ایران سالانه هزار میلیارد دلار بوده و امریکا با این قرارداد ورشکسته خواهد شد؟

۲- دلیل اصلی سرنگونی عادل عبد المهدی نخست وزیر سابق عراق این بود که وی به چین رفت و توافق سرمایه گذاری 200 میلیارد دلاری با آنها را امضا کرد و با روسها مذاکره کرد تا تسلیحات روسی برای ارتش عراق تامین کند.همین کافی بود تا آمریکایی ها خیابان ها را در عراق بر علیه او تحریک کنند و در نهایت او را سرنگون کنند.

این دیگر اوج نادانی و بلاهت یک به اصطلاح سیاستمدار است. واقعا غیر از شما چه کسی ادعا کرده که تظاهرات میلیونی مردم عراق بخاطر قراردادهای عراق با چین و روسیه بوده است. جنابعالی شعار معترضین عراقی علیه حکومت نکبت اسلامی ایران را نشندید؟ یا چشمانتان شاهد پاره شدن و لگد مال شدن تصاویر خامنه ای و سلیمانی نبود؟

۳_ همکاری و روابط ایران و چین به چند هزار سال قبل بر می گردد و چیز جدیدی نیست اما در دوره ای به دلیل اینکه چینی ها خود را در مرزهای خود محصور کرده بودند این روابط بسیار کمرنگ شده بود.

امروزه چین ابرقدرت اقتصادی دوم جهان به حساب می آید و با توجه به ذخایر ارزی و توانمندی اقتصادی اش و مقایسه آن با بدهی های دولت آمریکا به چین می توان گفت ازنظر مالی در رتبه اول جهان قرار دارد.

طبیعی است که هرگونه همکاری که بتواند موجب آن شود تا چینی ها متقاعد شوند بخشی از سرمایه های خود را به ایران بیاورند می تواند به نفع ایران باشد.

بنده فقط به یک نمونه از خباثت چینی ها اشاره می کنم بقیه اش را به عهده شما دانشمند گرامی حزب وزین توده می گذارم تا باز هم اگر دلتان خواست تحقیق کنید:

چینی ها در دوران احمدی نژاد طوری در حوزه های نفتی ایران رفتار کردند که انگار ایران ملک پدریشان است اما الان با رفتارآقای زنگنه فهمیدند که آن دوران تمام شده است

خیانت نفتی چین به ایران میراث مدیران احمدی‌نژاد است .

به گزارش اعتدال به نقل از تدبیر، شرکت ملی نفت چین مجری بزرگترین قرارداد نفتی ایران اطلاعات نفتی ایران را به عراق می‌فروخته است. قرارداد طرح توسعه میدان نفتی آزادگان سال 1389 و توسط مسعود میرکاظمی وزیر وقت نفت و رئیس کنونی کمیسیون انرژی مجلس صورت گرفته بود.  معاون بین الملل وزارت نفت در گفت وگو با “نفتنا” این خبر را تایید کرد اما آنطور که اعضای کمیسیون انرژی مجلس گفته‌اند موضوع فروش اطلاعات نفتی ایران از سوی چین به عراق تاکنون در این کمیسیون بررسی و حتی مطرح نشده است.”

۴_ در دوران  احمدی نژاد، زمانی که شورای امنیت تحریم های جامعی را بر علیه ایران وضع کرد چینی ها همکاری های اقتصادی زیادی با ایران انجام دادند و ایران به دلیل همین همکاری ها توانست در مقابل این تحریم ها مقاومت کند.این همکاری ها در دوران روحانی نیز ادامه یافت اما پس از امضای برجام اتفاقی که رخ داد این است که شرکتهای اروپایی به ایران سرازیر شدند و ایرانی ها بسیاری از قرارداد ها را با آنها امضا کردند و چینی ها را کنار زدند. امری که موجب بی اطمینانی وگلایه مندی  چینی ها نسبت به ایرانی ها شد. به هر حال در زمان سختی آنها کنار ایرانی ها بودند ولی ایرانی ها این رفتار چینی ها را نادیده گرفتند.

در دوره احمدی نژاد کشور حدود ۸۰۰ میلیارد دلار در آمد نفتی با فروش نفت بشکه ای ۱۲۰ یا ۱۳۰ دلار بدست آورد. جالب این که حدود ۱۰۰ میلیارد دلار از در آمدهای نفت در دوره خاتمی نیز که به صندوق ذخیره ارزی ریخته شده بود، به دست دولت احمدی نژاد حیف و میل شد. دولت احمدی نژاد آنقدر در پول غلط می زد که مازاد در آمدها علاوه بر بریز و بپاش داخلی به جیب رفقا در پروژه های بسیاری در کشور خارجی نظیر ساخت مجلس جیبوتی، بزرگراه در سریلانکا، ساخت چندین هزار واحد مسکونی در ونزوئلا و بولیوی و نیکاراگوئه و…. به غیر از تامین مالی حزب الله لبنان و حماس و سوریه و… هزینه شد. ضمنا برای روشن کردن ذهن پوسیده شما کشور چین اقدام به انعقاد یک قرارداد ننگین در مورد فروش نفت ایران با جمهوری نکبت اسلامی بنام سایناشور نمود که برای این که ذهنتان کمی باز شود . تحقیق در مورد آن را بخود شما وا می گذارم.

۵- حتی در بحث صید ماهی که بسیاری نسبت به آن حساس هستند باید توجه داشت که صید در آبهایی انجام می شود که محدوده های مشترکی با همسایه های جنوبی ایران دارد و این همسایه ها حاضر هستند برای اینکه منفعتی به ایران نرسد کل صید ماهی را رایگان به چینی ها بدهند.

در مورد این توضیح یا ادله این دکتر مشعشع ، استثنائا قضاوت را بخوانندگان وامی گذارم. فقط با این نکته که در سیستان به دلیل فقر و بیکاری مردم به کارهایی از قبیل سوختبری مشغولند. آنوقت در چند قدمی آن ها به دلیل خباثت مقامات رذل جمهوری اسلامی چینی ها مشغول جارو کردن دریای عمان هستند!

البته چون وقت کافی برای پاسخگویی به سایر اراجیف سایت حزب خائن توده ندارم ،به همین مقدار بسنده می کنم.

مخلص کلام این که جناب دکتر فرهمند، قراردادی که جنابعالی اصلا مطالعه نکرده اید و قرار نیست به اطلاع عموم برسد، از چه منظری جای دفاع دارد. آیا نمی دانید مطابق اصل ۷۷ قانون اساسی همین حکومت تمام عهدنامه ها باید به تصویب مجلس برسد( البته بعد از انتشار)؟ به نظرم در دکان حزب بی خاصیتتان را تخته کنید و نمک بر زخم مردم نپاشید.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
8 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها