بازنده بزرگ موشک پرانی حماس به اسرائیل، جمهوری اسلامی است

در حالی که مذاکرات در مورد برنامه اتمی ایران با ۱+۵ در وین در جریان است و طرف های اروپایی و شاید ایالات متحده به دنبال دریافت تضمین های لازم از جمهوری اسلامی در مورد صلح آمیز بودن برنامه اتمیش هستند، اسراییل و حماس درگیر مرگبارترین جنگ موشکی یک دهه اخیر می باشند. قبل از ورود بایدن به کاخ سفید ترامپ با گذاشتن توافق جدید روی میز ، خواستار الحاق الزاماتی در مورد برنامه موشکی ایران شده بود. البته اروپایی های نادان گرچه کمابیش و هر ازگاهی صحبت از توافق جدید می کردند ولی در اغلب موارد ترامپ را بابت خروج از برجام سرزنش می کردند. اما ترامپ به درستی خطر برنامه موشکی و تهدیدات تروریستی رژیم جمهوری اسلامی در سوریه و یمن و … را حس کرده بود.

با این حساب باعث و بانی درگیری اسراییل و حماس هر کسی که بود، گرچه موج احساسی هم در مورد فلسطینیان براه افتاد اما بعد از فروکش کردن این امواج زودگذر ، دنیا متوجه خطر برنامه لجام گسیخته موشکی و حتی پهپادی تروریستی جمهوری اسلامی خواهد شد. توجه کنید با این کنترل شدید مرزهای غزه و محاصره آن چندین هزار موشک و راکت از نوع ساده، در اختیار حماس نیروی نیابتی جمهوری اسلامی قرار گرفته است، بنابراین مطمئنا جمهوری اسلامی، بسیاری از مناطق خاورمیانه را تبدیل به زرادخانه های موشکی کرده است و خطر در بیخ گوش بسیاری از کشورهای منطقه و حتی اروپاست.

فراموش نکنید، اسرائیل با ایجاد گنبد آهنین ( سپر دفاعی موشکی) از بسیاری از این حملات موشکی در امان ماند. بنابر این حتما پس از برقراری آرامش، اتحادیه اروپا و بطور کلی جهان،خطر برنامه موشکی تروریستی رژیم جمهوری اسلامی را بیش از پیش به زیر ذره بین خواهد برد. حملات موشکی حماس تنها گوشه کوچکی از تهدیدات بالقوه رژیم جمهوری اسلامی است. این رژیم با تسلیح موشکی طالبان، حماس، حوثی ها و بالاخص حزب الله، تهدید بالقوه برای صلح و امنیت جهانی است.

بدون شک اکنون وقت مقابله جدی با این رژیم شیطانی است و در صورت مماشات دوباره غربی ها با آن ها وقت آن است که فعالان سیاسی ایران و جهان بخوبی جهان را متوجه این تهدید شوم بنمایند.

به اشتراک بگذارید: