بازخوانی ماجرای دزدی پالتو توسط سفیر رژیم ولایی در سازمان ملل

توی اینترنت دنبال مطلبی می گشتم چشمم به این صفحه از روزنامه لوس آنجلس تایمز افتاد. (لینک)

در سالهای آغازین استقرار جمهوری اسلامی، سفیر جمهوری اسلامی در سازمان ملل شخصی بود به نام سعید رجایی خراسانی.

در سال ۱۳۶۵ گفته شد که سفیر ایران در سازمان ملل متحد به هنگام دزدی یک بارانی ۱۰۰ دلاری از یک فروشگاه دستگیر و سپس به خاطر مصونیت دیپلماتیک آزاد شده است.

جان ونتوچی سخنگوی پلیس گفت که سعید رجایی خراسانی، ۵۰ ساله، در طبقه دوم بخش لباس مردانه الکساندر در مرکز منهتن نیویورک سعی کرده یک بارانی را بدزدد.

او در هنگام امتحان بارانی برچسب‌های قیمت را از آن کنده و به سمت درب خروجی رفته است، پس از آن مأمور امنیتی فروشگاه که از پیش او را تحت نظر داشت پلیس را خبر کرد. مأموران اف‌بی‌آی که از سوی فروشگاه فراخوانده شده بودند، رجایی خراسانی را به عنوان سفیر شناسایی کردند و او را به خاطر مصونیت دیپلماتیک آزاد کردند.

البته رجایی خراسانی وقتی به ایران آمد این اتهام را رد کرد و اظهار داشت من برچسب قیمت بارانی را به این دلیل کندم چون میخواستم آنرا بپوشم و امتحان کنم ولی آنرا نپسندیده بودم و زمانی که جلو درب نگهبان جلوی مرا گرفت آنرا توی قفسه گذاشتم و لذا عمل دزدی منعقد نشده بود.

رجایی خراسانی بعد از این ماجرا و اخراجش از امریکا از سوی جامعه روحانیت تهران کاندیدای مجلس شورای اسلامی شد و دو دوره نماینده آن مجلس بود.

او در سال 92 درگذشت.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
5 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها