ای خاکت به سر، ترقی معکوس کرده‌ای….

۲ کشور دارای بزرگترین ذخایر نفت و گاز جهان, هر دو با بیش از نیمی از جمعیت زیر خط فلاکت, بلاخره توانستند با اسکورت نظامی, ۵ نفتکش (مصرف ۲ هفته بنزین ونزوئلا) صادرات داشته باشند! چنین “فتحی” آنقدر براشون با اهمیت بوده که با هلیکوپتر فیلمبرداری کردند و تیتر زدند:

“اتحاد ایران و ونزوئلا: یک نقطه عطف تاریخی علیه امپریالیسم”!!!

ای خاک عالم بر سر چپولتون که نقطه “عطف” تون شده این. برای انتقال همین “محموله استراتژیک”!!! هم که مجبور شدید ۱۰ تا بیانیه بدید و جلوی سازمان ملل و مجامع جهانی ننه من غریبم بازی در بیارید. حالا حکمت این هواپیمای جنگی بلند کردنتون دیگه چی بود؟ آخه ابلهان یعنی فکر میکنید بلند کردن این ۴ تا هواپیما هیچ تاثیری روی تصمیم آمریکا داشته؟ یعنی ترامپ بیخ گوشش از این ۴ تا هواپیما “خوف” کرده و به پنتاگون گفته در توان ما نیست, زیر سبیلی بزارین رد شن؟؟!! حتا پول این مبادله رو هم که اجازه داده نشد مثل “آدمیزاد” منتقل کنید و مجبور شدید مثل قبایل  عصر حجر تهاتری معامله کنید.

ویدئو رو نگاه کنید و ببینید این موجودات چه کیفور شدند و مارش پیروزی میزنند!

این مساله انقدر از نظر افکار عمومی آمریکا بی اهمیته که امروز در کنفرانس خبری کاخ سفید – با اونهمه خبرنگار دموکرات که به خون ترامپ تشنه هستند – حتا یک خبرنگار هم در اینمورد از ترامپ سؤال نکرد!! یعنی با عرض معذرت, “کل آمریکا” به … هم حساب نکرد!

“پیروزی” قلمداد کردن رساندن ۵ نفتکش از نقطه “A” به نقطه “B” توسط ۲ غول نفتی همین چند سال پیش, از طرف چپی که تا همین چند دهه پیش ادعاهای آنچنانی داشت, فقط و فقط یعنی سقوط به قعر نکبت مطلق؛ یا به قول شاعر “ای خاکت به سر، ترقی معکوس کرده‌ای….”

البته خبر رسیده اون تجهیزاتی که برای راه اندازی پالایشگاه ونزوئلا فرستاده بودند هم به درد اون پالایشگاه نمیخوره و فعلا قرار شده به پالایشگاه کاراکاس (که قبل از چاوز توسط آمریکایی ها ساخته شده) ضد زنگ بزنند!

پس تا اطلاع بعدی به آمیگو های چپول اونور آب و برادران قاچاقچی اینور آب فقط اجازه داده میشه “در بهترین حالت” یک هفته در میون با همین فلاکت و نکبت چند تا نفتکش از اینور و چند تن شمش طلا از اونور تاخت بزنند, و صد البته کلکسیون “نقاط عطف تاریخی” ارتجاع سرخ و سیاه رو تکمیل کنند!

مطلب مرتبط در Forbes:
Iran’s Gasoline Shipments To Venezuela Are A Historical Embarrassment

به اشتراک بگذارید: