این همه بی لیاقتی، هرگز ندیده ملتی

اتفاقات در ایران زیر سایه آخوندها آنقدر سریع اتفاق می افتد که بسیاری از خبرها تحت الشعاع خبر بعدی قرار می گیرد. هنوز پرونده شلیک چند موشک به هواپیمای مسافربری در ذهن و خاطر مردم ایران و جهان بسته نشده که این بار شلیک موشک به ناوچه خودی و کشته و زحمی شدن دهها تن از پرسنل نیروی دریایی در صدر اخبار قرار گرفت.

شما خودتان را جای یک غیر ایرانی در گوشه ای از جهان بگذارید. وقتی کسی این خبرها را می شنود چه قضاوتی در مورد ایران و حاکمیت بی عرضه آن می کند؟

واقعیت قضیه این است که مشکل حاکمان فعلی ایران مشکل بنیادی و ذاتی است. فرهنگ مسلط آخوندی در همه ارکان کشور مبتنی بر باورهای هزار و چهارصد سال و خرافات و توهمات است. اصولا آخوندها نسبت به جهان غیر مسلمان و جهان غیر شیعه دیدگاهی خصمانه دارند و فرهنگ و باورهای انها را استکباری و در حالت خوشبینانه غییر ضروری می دانند.

مثلا استانداردهای ایمنی را چون کشورهای غربی تبیین کرده اند آخوندها و فرهنگ مسلط آنها در ارتش یا در بیمارستانها ویا در صنایع موشکی سپاه و حتی در بیمارستانهای ایران جدی گرفته نمیشود. اگر می بینید ساختمان پلاسکو در جلوی چشمان مان فرو ریخت بخاطر نبود فرهنگ التزام به استانداردهای جهانی ایمنی است.

مشکل بعدی مسئله آموزش است. از آنجا که آخوندها با جهان غرب سر جنگ دارند،  مجبورند برای تربیت و آموزش پرسنل نظامی خود از کشورهایی همچون روسیه، چین و کره شمالی استفاده کنند که اینها خودشان صاحب تکنولوژی نیستند و جان انسانها در این کشورها کاملا بی ارزش است. درنتیجه پرسنلی که در کشورهای کره شمالی یا روسیه دوره آموزشی می بیند چیزی از استانداردهای ایمنی یاد نمی گیرد.

مشکل سوم در نظام جمهوری اسلامی این است که افراد بر اساس تخصص و مهارت و هوش و استعداد و کارایی رشد نمی کنند بلکه براساس التزام عملی به اسلام و رهبری و ولایت فقیه و اینجور مزخرفات به مراتب بالا می رسند. این است که شما می بینید طرف معاون وزیر بهداشت است ولی وقتی حرف از اهمیت قرنطینه در برابر اپیدمی ویروس کرونا میزند شما را به تعجب و شگفتی می اندازد که اینها چقدر بیسوادند.

بعید نیست فرمانده ناو جماران یک طلبه ای باشد که با سفارش امام جمعه بندرعباس به این پست گمارده شده و یا یک مداح اهل بیت است که خوب بلد است دعای زیارت عاشورا بخواند.

خب، نتیجه اینجور مملکت داری این است که هر روز شاهد چنین اتفاقات مرگبار و تلخ باشیم.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
1 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها