ایراد از جعبه فیوز برق شما نیست، برادران قاچاقچی مشغول به استخراج بیت کوین هستند!

چند هفته پیش ناگهان جاده های ایران را سکوت و تاریکی مرگباری فرا گرفت که باعث تعجب مردم شد. ابتدا اهالی هر محله فکر کردند تنها منطقه آنها دچار خاموشی شده است و از آنجا که تنها رابط میان مسئولان و مردم، شبکه من و تو و برنامه «سالی تاک» است، امت برق از باسن پریده با اعلام موقعیت جغرافیایی خویش اعلام کردند که سالی جان منطقه ما در شب دچار خاموشی میشود، لطفا اعلام کن تا اگر مسئولان میشنوند، کاری انجام دهند!

چندی بعد حجم خاموشی ها به قدری زیاد و فراگیر شد که همه متوجه شدند این خاموشی با برنامه ریزی قبلی است و اگر کسی جانش را دوست دارد، بهتر است شب در خانه مامان جانش بماند و دور دور زدن و نرمش قهرمانانه شبانه را فراموش کند، و اگر هم شما هم کارتان همانند ده ها هزار نفر در سراسر ایران زباله گردی و زباله خوری است،باید حتما چراغ قوه با خود به همراه داشته باشید که این خاموشی ها ریشه در جایی دارد که هیچ مسئولی جز مقام معظم و برادران قاچاقچی اش توان حل این مشکل را ندارند.

پس از عادت کردن پوست کرگردنی و تا ابد منبسط ما به خاموشی، ناگهان تهران را دود غلیظ مازوت فرا گرفت و دیدیم در کنار خاموشی و کرونا و بیکاری و فقر و فحشا و تحریم و گرانی و اعتیاد و هزار درد بی درمان عمومی، باید دود سرطان زای مازوت را هم همانند پارازیت های خطرناک برادران لیزری سپاه قورت دهیم و صدایمان هم در نیاید!

در این ۴۲ سال انواع و اقسام نرمش های قهرمانانه را امت همیشه در صحنه برای رهبران انقلاب اسلامی انجام داده اند اما این خاموشی تحمیلی و‌مازوت خوری اجباری، کمی برایمان گران تمام شده است، چرا که قرار بود نه تنها همه ما صاحب خانه شویم و معنویاتمان زیاد شود، بلکه قرار بود برق و آب هم مجانی باشد و هم این دنیایمان آباد باشد و هم آن دنیایمان!

بگذریم، همه این حرف را نوشتم تا به شما خبر بدهم اگر غرق در تاریکی و آلودگی هوا هستید، ایراد از فیوز باکس منزل و یا کارخانه سر کوچه شما نیست، بلکه برادران قاچاقچی مشغول به استخراج بیت کوین هستند.

همانطور که میدانید ۴۲ سال است به برکت انقلاب اسلامی، ما دچار تحریم هستیم؛ در این ۴۲ سال برادران تسبیح چرخان و اوباش سپاهی برای سیر کردن شکم برادران تازی لبنانی و فلسطینی و یمنی و عراقی و سومالیایی و ….دست به هر کاری زده اند، از فروش نفت قاچاق بگیرید تا برسید به قاچاق هرویین به اروپا و فروش دختران ایرانی توسط سپاه جاکشان و مفسدان در اربیل و فجیره و استانبول و …

برادران غیور سپاهی پس از اعمال تحریم های کمر شکن ترامپ ملعون، حتی برای لحظه ای کوتاه هم تسلیم آمریکا نشدند. آنها با رهبری داهیانه رهبر روضه خوان انقلاب، جناب حجت الاسلام خامنه ای و‌همچنین امدادهای غیبی سردار کتلت شده دو عالم، حاج قاسم سلیمانی، توانسته اند با راه اندازی مزارع «بیت کوین» خرج برادران و‌خواهران دینی خویش در فلسطین و لبنان و عراق و یمن و سوریه را با هر زحمتی که است فراهم کنند و در این راه مقدس که از باسن مقام معظم شروع میشود و به بیت المقدس میرسد، چه باک که ایرانی فلاکت زده و حیران کربلا ، خاموشی ببیند و‌دود مازوت بخورد!؟ بیت کوین ۳۰ هزار دلاری را عشق است!

خلاصه که امت همیشه در صحنه، زیاد از خاموشی و‌مازوت گلایه نکنید، اولش فقط درد دارد، پس از مدتی این هم همانند روسری و مانتو و پشم و ریش و نماز اجباری و اختلاس ها و دزدی ها و تجاوزها و فقر و فحشا و گور خوابی و فاضلاب خوابی و‌دکل دزدی و صیغه حشد الشعبی شدن و … عادی میشود و پس از مدتی قسمتی جدا نشدنی از فرهنگ پرغرور و اسلامی ما؛ زنده باد ایران و ایرانی که نشان داد هیچ چیزی در این جهان بر پوست ضخیمش کارگر نیست و اگر آسمان هم به زمین دوخته شود، در نهایت امت همیشه در صحنه با به راه انداختن چند هشتگ و ساختن چند جک سخیف، خودش را با شرایط جدید تطبیق میدهد.

اول که گرانی های پس از انقلاب شکوهمند اسلامی شروع شد، مردم طلاهایشان را فروختند تا روزگار بگذرانند، پس از مدتی نوبت به زمین و خانه های اضافی و سهم الارث رسید، پس از آن رفتیم سراغ کلیه و پس از آن عده ای از ما حتی زن و دخترانشان را به فروش گذاشتند و پس از آن اینبار نوبت فروش «کبد» و قرنیه چشم رسید و در آخر هم شنیده شده است که بازار فروش بیضه های قراضه بسیار داغ داغ است، بی خود نبود که جوادک ظریف می فرمود :

هیچوقت یک ایرانی را تهدید نکن!

اگر شما هم‌همانند من از بیت کوین و ارز دیجیتال سر در نمی آورید، شما را دعوت میکنم به دیدن این فیلم های کوتاه در یوتوب تا بدانید انبساط قهرمانانه و خازن سای امروز شما در برابر برادران سپاهی، بی اجر و اجرت نیست و اگر شما مازوت سرطان زا میخورید، در عوضش برادران قاچاقچی که زن و بچه های خودشان در خارج از کشور سکونت دارند و خودشان هم پاره وقت همانند سلبریدی های ۲ زاری در ایران زندگی میکنند، زندگی خوب و درآمد بیت کوینی دارند و همانند توله زادگان خانم ابتکار، در قلب آمریکا به نرمش قهرمانانه ملت در برابر سپاه و خامنه ای درود میفرستند! به قول امام جمعه پفیوز تهران، چه نعمتی بالاتر از ولایت فقیه و زیستن در ایران اسلامی؟

بله، هیچوقت یک ایرانی را تهدید نکن!

برای درک ربط گودرز سپاهی و شقایق ولایی و بیت کوین، شما را به خواندن این مقاله از سایت استمرار طلب «زیتون» دعوت میکنم:

زیتون– نفس شهرهای ایران روزهاست که بر اثر آلودگی‌هوا گرفته. مدتی است که اخبار مربوط به استفاده از مازوت یا نفت کوره به عنوان سوخت نیروگاه‌ها، نسبت به اخبار مربوط به کرونا پیشی گرفته؛ چرا که آلودگی قابل لمس آن از یک سو تنفس را برای مردم سخت‌تر کرده، از سوی دیگر باعث افزایش آسیب‌پذیری در برابر این ویروس شده است.

بر اساس اخبار رسمی که مقامات جمهوری اسلامی منتشر کرده‌اند، دولت چاره‌ای جز «مازوت سوزی» ندارد.

این عباس شاهسونی، رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت، بود که برای اولین بار از تاثیر سوخت مازوت بر آلودگی هوا خبر و هشدار داد که به دلیل پایداری هوا و استفاده از «سوخت مازوت در نیروگاه‌ها» شرایط هوای شهر تهران و سایر کلا‌ن‌شهرها وضعیت بدتری پیدا می‌کند.

به گفته مقامات جمهوری اسلامی تحریم‌ها موجب انباشته شدن مازوت در انبارها شده است. همچنین به دلیل کمبود گازوئیل، در صورت عدم استفاده از مازوت شهرها با خاموشی‌های متناوب برق مواجه می‌شوند؛ به همین دلیل است که در نیروگاه‌ها به جای گازوئیل یا هر سوخت پاک دیگری مازوت می‌سوزانند.

از سوی دیگر چند وزرای نفت و محیط زیست دولت طی چندین ادعای جداگانه اضافه مصرف سوخت خانگی به دلیل مصرف بالای مصرف کنندگان است؛ حتی برای تمامی مشترکان تلفن‌های همراه پیامکی با محتوای لزوم کاهش مصرف سوخت ارسال شد.

بر اساس آماری که وزارت نفت اعلام کرده تولید شرکت گاز میزان تولید گاز سبک در بهار امسال به ۶۰۳.۷ میلیون متر مکعب رسیده است که سهم بخش خانگی ۱۱۴.۱ میلیون متر مکعب، ۱۶.۹ میلیون متر مکعب تجاری، ۶.۳ میلیون مترمکعب کشاورزی، ۵۶ میلیون متر مکعب پتروشیمی، صنعت و نیروگاه ۲۹۹ میلیون متر مکعب و بخش حمل و نقل نیز ۱۹.۴ میلیون متر مکعب رسیده است.

یعنی مصرف خانگی گاز چیزی کمی بیشتر از یک ششم گاز تولیدی ایران است و برخلاف گفته وزرای دولت بازهم بر اساس آماری که در وب سایت رسمی وزارت نفت منتشر شده٬ تفاوت چندانی نه در تولید گاز به نسبت سال‌های گذشته دیده می‌شود و نه در مصرف خانگی آن.

مازوت یا نفت کوره یکی از هیدروکربن‌های نفتی است که در مراحل پالایش نفت خام پس از نفتا و بنزین و نفت سفید بدست می‌آید و چون سیاه رنگ است به نام نفت سیاه نیز خوانده می‌شود. این ماده ارزان‌ترین ماده سوختنی برای کوره‌ها، حمام‌ها و تنور نانوایی‌ها و موتورهای دیزلی و برخی نیروگاه‌ها و از آلاینده‌ترین سوخت فسیلی است که بیشتر به‌عنوان سوخت کشتی‌ها یا نیروگاه‌هایی که در مناطق دور افتاده قرار دارند، استفاده می‌شود. ایران تا پیش از این یکی از بزرگترین صادر کنندگان مازوت دنیا بود اگرچه ترکیب گوگرد مازوت تولیدی ایران بین ۳ تا ۳.۵ درصد یعنی یکی از بالاترین میزان ناخالصی‌‌ها را داشت.

بر اساس آمارهای رسمی وزارتخانه‌های نفت و نیرو، تا سال ۹۷ ٬ سالانه حدود پنج میلیارد لیتر نفت کوره (مازوت) در کشور مصرف می‌شد که ۳.۵ میلیارد لیتر آن در بخش نیروگاهی بوده است. اما طی سال‌های اخیر ایران عموما نزدیک به ۱۵ میلیارد لیتر نیز مازوت صادر می‌کرده است.

هرچند جمهوری اسلامی گاز تولیدی را صادر می‌کند و برای تامین مصارف داخلی نیاز به سوزاندن مازوت پیدا کرده است٬ اما کار کمبود سوخت داخلی به جایی رسیده است که به ناچار منابع نور معابر عمومی را در ساعت‌های منع عبور و مرور خاموش می‌کنند.

حداقل یکی از کلیدهای کمبود ناگهانی گاز حتی برای تولید برق مورد نیاز معابر عمومی در پایتخت را می‌توان در افزایش ناگهانی ارزش بیت کوین یافت.

قیمت بیت کوین در بازار آزاد امروز پنجشنبه ۱۸ دی ساعت ۲۲ باز هم رکورد زد و به ۴۰ هزار دلار رسید. بیت کوین به نسبت ۹ ماه گذشته افزایشی ۳۰۰ درصدی داشته است و مشهور است که ایران یکی از بزرگترین تولید کنندگان بیت کوین است.

تجارت‌نیوز ماه گذشته نوشت که یک مرکز تحقیقاتی که در زمینه ماینینگ ارز دیجیتال و بیت کوین فعالیت می‌کند، نشان داد که ایران با سهم ۸ درصدی، سومین کشور جهان در استخراج بیت کوین است.

برای استخراج بیت کوین به سرورهای اختصاصی پر قدرتی به نام «ماینر» (استخراج کننده) نیاز است؛ دستگاه‌هایی که استخراج کنندگان داخلی می‌گویند، به صورت قاچاق وارد بازار می‌شود.

مصرف برق ماینرها زیاد است و سیستم تهویه و خنک‌سازی محل آن‌ها نیز به خنک‌کننده‌های پر قدرت و پر مصرف نیاز دارد.

بر اساس آمار غیررسمی، در حال حاضر حدود ۱۸۰ هزار دستگاه ماینر در ایران وجود دارد که اکثر آن در اختیار شرکت‌ها و نهادهای وابسته به سپاه است٬ البته این به جز مواردی است که از راه قاچاق و بدون ثبت شدن وارد کشور شده است.

بی‌بی‌سی فارسی تیرماه سال گذشته خبر از آن داده بود که حدود ۸۰ هزار دستگاه ماینر در اختیار افراد و شرکتهای خصوصی و غیر دولتی است. مابقی متعلق به نهادهای دولتی است. علاوه بر بانک‌ها در این بخش از یکسال پیش نهادهای امنیتی هم به شکلی پررنگ در این موضوع وارد شده‌اند. برای مثال نیروی انتظامی حدود ۱۶ هزار ماینر وارد کرده است.

در واقع دلیل غیرقانونی نشدن استخراج بیت کوین توسط نهادهای حاکمیتی این است که خودشان را در بین بخش خصوصی فعال در این کار گم کنند و گرنه هیچ بخش خصوصی توان دستیابی به تعداد زیادی ماینر ندارد و دارندگان مزرعه‌های بزرگ دیجیتال در ایران نهادهای فراقانونی هستند که مراکزی مثل بانک مرکزی هم جرات ورود به این موضوع را ندارند.

برای استخراج بیت کوین تعداد بسیار زیادی از ماینرها را گرد هم می‌آورند به محل آن مزرعه بیت کوین می‌گویند. جالب اینجاست که مزارع برداشت بیت کوین نه از برق شهری که از برق کشاورزی استفاده می‌کنند. قیمت هر کیلووات برق کشاورزی بین ۳۰۰ تا ۵۲۴ ریال است.

دور زدن تحریم‌ها٬ پولشویی و فرار از سیستم بانکی از جمله عواملی است که استخراج بیت کوین را برای سپاه پاسداران جذاب کرده است.

به اشتراک بگذارید: