اهمیت حکم زندان ۲۰ ساله برای اسدالله اسدی

بالاخره حکم زندان برای اسدالله اسدی دیپلمات رژیم اسلامی به جرم ارتکاب اعمال تروریستی در بلژیک قطعی شد. این حکم در سایه فشارهای حقوقی و سیاسی و دیپلماتیک رژیم صورت گرفت و خوشبختانه شایعات معامله و تبادل به واقعیت نرسید.

این حکم دادگاه بلژیک از چند جنبه دارای اهمیت است.

اول اینکه برای اولین بار، رسما برنامه ریزی و عاملیت جمهوری اسلامی در عملیات تروریستی ثابت شد. در پرونده دادگاه میکونوس ارتباط تروریستها با سفارت جمهوری اسلامی ثابت گردید اما عاملیت کارکنان سفارت به اثبات نرسید. اگر یادتان باشد بعد از دادگاه میکونوس کشورهای اروپایی سفرای خود را از تهران برگرداندند تا اینکه با آمدن خاتمی و گرم شدن فضای دوز و کلک و حقه بازی دوباره روابط دیپلماتیک با رژیم به حالت عادی برگشت.

تفاوت فاحش پرونده اسدالله اسدی با ماجرای میکونوس در این است که سفارت رژیم از ماهها پیش برای انجام بمب گذاری تحت نظر بوده و همه شواهد و اسناد طوری گردآوری شده بود که امکان هرگونه شک و شبهه را از وکلای حقوقی طرفین و قاضی دادگاه گرفته بود. این یک شکست حیثیتی سنگین برای جمهوری اسلامی در عرصه دیپلماسی است که باید روی آن کار تبلیغاتی و آگاهی رسانی بشود.

از این پس، هر زمان که لابی های این رژیم ادعای نرمال بودن حکومت آخوندی را کردند باید فورا این پرونده اسدالله اسدی را به صورتشان کوبید که بعنوان مشتی از خروار تروریستی بودن این رژیم را ثابت می کند.

همچنین روند این پرونده ثابت کرد که اینطور نیست که رژیم از طریق پول و رشوه و تهدید میتواند هر غلطی دلش خواست بکند. بسیاری از ما این واهمه را داشتیم که رژیم با اروپایی ها نوعی معامله بکند و اسدالله اسدی را تبرئه و به ایران برگرداند اما خوشبختانه معلوم شد که تیغ نفوذ جمهوری اسلامی و لابی هایش آنقدرها که ما فکر میکردیم تیز و برنده نیست.

پرونده محکومیت قطعی جمهوری اسلامی باعث میشود که یا این رژیم تا مدتها از اعمال تروریستی در خاک اروپا دست بکشد و یا اینکه در صورت تکرار، بدلیل سیاه بودن پرونده اش با واکنش تند کشورهای غربی و اجماع جهانی روبرو شود.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
3 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها