اندر حکایت انتخاب رهبر آینده جمهوری اسلامی

در یکی دو روز گذشته مطالبی در خصوص رهبر آینده جمهوری (نکبت) اسلامی و بحث رهبری رئیسی و مجتبی خامنه ای پس از مرگ علی خامنه ای درکلاب هاوس مطرح شده است. بنده بر اساس مشاهدات و تجربه چند سال اخیر عرض می کنم و ممکن است برخی دوستان موافق این تئوری نباشند . خیلی مختصر و مفید خدمتتان عرض می کنم رهبر آینده از لپ لپ برادران سپاهی بیرون خواهد آمد و بنظر من قطعا هیچکدام از گزینه های مطرح شده ، شانسی برای رهبری نخواهند داشت . دلایل آن هم کاملا مشخص است‌:

۱_ مطمئنا متوجه شده اید که صحنه گردان اصلی کلیه اتفاقات کشور، پس از سال ۱۳۸۴ سپاه و اتاق فکر آن بوده است. انتخاب محمود احمدی نژاد در سال۱۳۸۴ و ۸۸ ، کنار گذاشتن سند ۲۰۳۰ و FATF، حذف برخی مهره های سیاسی و نظامی در قالب ترور یا پرونده سازی مانند احمدی مقدم، احمد کاظمی ، تهرانی مقدم، لاریجانی ها و…‌ همگی توسط اتاق فکر سپاه که در دل نهاد اطلاعاتی آن قرار دارد، رقم خورده است. این ها آنقدر در بخش های مختلف داخلی و خارجی نفوذ کرده اند و پرونده های مختلفی از چهره های سیاسی در اختیار دارند که آن ها را تابع نظر خود کنند حتی خبرگان رهبری. مثال روشن در این خصوص ، شورای نگهبان است. اغلب تصمیمات مهم توسط سپاه اتخاذ و به فسیل مغزهای شورای نگهبان دیکته می شود. حتی تصمیماتی که مجتبی یا رهبرفعلی می گیرند نیز اغلب توسط سپاه صورت می گیرد.

۲- نهاد سپاه که اکنون قدرت را در همه عرصه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و … در اختیار دارد حاضر نیست در آینده قدرت تام الاختیار خود برای اداره کشور را را با کسی شریک شود. بنابر این فکر یک آدم مقتدر سیاسی را برای رهبری کشور از سر بیرون کنید. اکنون هم با نفوذی که بر روی تک تک اعضای مجلس خبرگان دارند، حتم بدانید که مجلس خبرگان به کسی رای خواهد داد که سپاه به آن اعلام کند.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
10 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها