انتقام سخت چند لایه

در رابطه با سقوط هواپیمای مسافربری اکراین این فرضیات که حمله موشکی غیر عمدی بوده یا با هدف محکوم کردن آمریکا به عنوان مقصر شایعه بسازند که سیستم دفاعی قبلا هک شده یا حتی فرضیه اشکالات فنی طراحی و ساخت هواپیما و فرض های گاهی خنده دار دیگری مثل حمل بنزین در چمدان های مسافرین به قصد فروش در اکراین یا رقابت شرکت های هواپیماسازی در حد کارشکنی در کار یکدیگر را به یقین همگی شنیده یا خوانده اید. با این حال این مسئله را هنوز هم می توان از چندین بعد دیگر نیز بررسی کرد.

به نظر می رسد سران نظام و فرماندهی کل در سناریوی انتقام سخت، که قرار بوده فقط نمایشی برای مصرف داخلی باشد این سناریو را با پنهان کردن از افسران و کادر اجرائی سپاه یعنی حتی آنرا با رده های پائین تر از خود هم در میان نگذاشته بودند.

به واقع افسران پایگاه های نظامی هم مثل بقیه ایرانیان در داخل و خارج از کشور تصوری جدی از آغاز جنگ با آمریکای جهانخوار داشتند و با آمادگی کامل منتظر حمله آمریکا و عکس العمل به موقع در شرایط جنگی بودند و به همین جهت هواپیمای اکراینی را به فرض هواپیمای آمریکائی با موشک هدف قرار دادند.

لذا فرض غیر عمدی بودن آن به کلی منتفی است. افسران جزء که از اصل ماجرا خبر نداشتند، با تکیه بر اصل آتش به اختیار اقدام به پرتاب موشک کردند و هیچ شکی در عملیات پدافندی بر طبق مقررات نداشتند.

بنابراین مسئول اصلی و آمر مستقیم حمله موشکی به هواپیمای اکراینی شخص علی خامنه ای به دلیل صدور فرمان آتش به اختیار و همچنین فرماندهان نظامی هستند که در جریان این سناریوی نمایشی بودند اما نیروهای مادون خود را از چگونگی این درگیری مطلع نکردند.

به هرحال عدم رعایت قوانین نظامی، دوگانگی و درگیری های داخلی سپاه پاسداران از چشم هیچکس پوشیده نیست. سرنگونی چند هواپیمای حامل سران سپاه در سال های گذشته، انفجارهای زاغه های مهمات و نابودی ادوات نظامی تولید شده، دستگیری، به زندان افکندن و اعدام برخی از سرداران، لو رفتن سفر قاسم سلیمانی، خبررسانی تعداد کشته های آبان ۹۸ به خبرگزاری رویترز، حضور هیئتی از سپاه در پرواز هواپیمای سرنگون شده اکراینی، همه و همه نشان از تصفیه حساب های بی برو برگردی در سپاه دارد که حتی می توان اقدام به سرنگونی هواپیمای اکراینی را تلاش بخشی از سپاه برای تضعیف جناح دیگر معنی کرد.

نیروی نظامی حکومتی که نه خاک ایران را ارج می نهد، نه پرچم آنرا بالا می برد و هیچ چیز به جز «قدرت تام» برایش مقدس نیست همان به که به دست یکدیگر نابود شده گور خود را عمیق تر حفر کنند.

تنها پس از سرند ماجراجویان نیروی نظامی جمهوری اسلامی در درون و به دست خود می توان از فرزندان پاک ایرانزمین در قامت سرباز با سوگند بر پرچم شیر و خورشید نشان، انتظار امنیت و حفظ تمامیت ارضی ایران را داشت و به آن بالید.

به اشتراک بگذارید: