الیوت آبرامز: هر کس رئیس جمهوری آمریکا شود به سیاست اعمال فشار علیه ایران ادامه می‌دهد

العربیه: در راستای ادامه سیاست فشار حداکثری واشنگتن علیه تهران که اغلب مقام‌های آمریکایی در کنفرانس‌های مطبوعاتی خود بر آن تاکید می‌کنند، الیوت آبرامز، نماینده ویژه ایالات متحده در امور ایران و ونزوئلا، روز چهارشنبه 21 اکتبر گفت، تا زمانی رژیم ایران رفتار خود را تغییر ندهد، استراتژی فشار حداکثری آمریکا علیه تهران همچنان ادامه خواهد داد.

آبرامز تاکید کرد، این سیاست در آینده هم ادامه خواهد داشت و فرقی نمی‌کند چه کسی رئیس جمهوری آینده ایالات متحده باشد. این سیاست ادامه خواهد داد.

آبرامز روز چهارشنبه در مصاحبه‌ای با روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، فاش كرد كه دولت آمریكا در حال آماده سازی بسته جدیدی از تحریم‌ها علیه ایران است که در ماه جاری آنها را اعلام خواهد کرد.

این مقام آمریکایی فاش کرد که سفر اخیر او به كشورهای اروپایی به منظور بحث و گفت‌وگو در مورد وضعیت ایران بود.

او اظهار داشت که در ملاقات با متحدان اروپایی خود در بریتانیا و آلمان، بیشتر گفت‌وگوها درباره ایران بود، اما محتوای این گفت‌وگوها را اعلام فاش نخواهد کرد.

آبرامز در مورد انتخابات ایالات متحده، گفت: «برخی‌ از ایرانی‌ها تصور می کنند که اگر ترامپ در انتخابات شکست بخورد، تحریم‌های آمریکایی علیه تهران پایان می‌یابد، گویی که این تحریم‌ها به سادگی از بین خواهد رفت، این یک باور غلط است و این اتفاق نخواهد افتاد. ما چتر گسترده ای از تحریم‌ها علیه تهران داریم و این تحریم‌ها باقی خواهند ماند. تا زمانی که رژیم ایران رفتار خود را تغییر ندهد، هر کسی که رئیس جمهور بعدی آمریکا باشد به سیاست فشار حداکثری ادامه خواهد داد.

به اشتراک بگذارید: