افشا فایل صوتی ظریف حاکی از اختلافات و تنش های شدید سیاسی نیروهای رژیم دارد

در مطلب با مرگ خامنه ای، رویارویی و صف کشی کفتارها آغاز خواهد شد، اشاره کردم، شاید تنها علت عدم درگیری پرتنش نیروهای رژیم با یکدیگر، فعلا زنده بودن خامنه ای است گرچه همین حالا هم دعواها و زد و خورد و حذف رقبا شروع شده است. در بین ملاها شخصیتی که حرفی برای گفتن داشته باشد، برای رهبری وجود خارجی ندارد. مطمین باشید اگر جمهوری ( نامشروع) اسلامی عمری داشته باشد، کفتارهای سپاه رهبر بعدی را تعیین می کنند و بگمانم رهبر بعدی یک آدم ضعیف و آلت دست کفتارهای سپاه خواهد بود…‌

بگذریم، هدف از انتشار متن این بود، علیرغم این که گمانه زنی های مختلفی در مورد انتشار فایل صوتی مصاحبه لیلاز با جواد ظریف در مورد نقش استراتژیک میدان در سیاست خارجی جمهوری اسلامی، وجود دارد،از جمله:

گرم کردن تنور انتخابات

برجسته کردن کاندیداتوری ظریف

انتقام ظریف از تخریب کنندگان مذاکرات برجام

و….

اما همان گونه که ملا هم‌اشاره کرده بود، اوضاع از کنترل رژیم در حال خارج شدن است. علی خامنه ای مانند سابق احاطه کامل بر امور ندارد حالا یا بخاطر کهولت سن و یا قدرت گرفتن بازیگران میدان!

مطمئنا بازیگران و صحنه گردانان جمهوری اسلامی هم به آشفتگی موجود پی برده و با انتشار این فایل صوتی در صدد انتقام از ضد برجامیون بوده اند.

از سوی دیگر این که تصور کنید چنین فایل صوتی به این سادگی منتشر شده هم، کمی خوش خیالی است.

رژیمی که تلفن همراه باطبی در آن سوی مرز را رصد می کند، قطعا از فایل صوتی و مصاحبه ۷ ساعته لیلاز با ظریف از همان لحظه اول بخوبی آگاه بوده است. اما چرا در این لحظات حساس چنین مصاحبه مهمی که حتی برای روسیه هم تبعات بسیار وخیمی دارد منتشر می شود، علاوه بر تخریب نفر اول کشور و حاکمیت وابسته و حقیر جمهوری نکبت اسلامی، موضوع حاکی از اوجگیری اختلافات جناحین و درون حاکمیت رژیم است. به هر حال یکی از مزایای انتشار این فایل صوتی تخریب وجهه پوشالی خامنه ای نزد بخشی از هواداران فریب خورده اش می باشد.

وگرنه اگر موضوع اعتراف ظریف به خنثی بودن نقش وزارت امور خارجه در صحنه دیپلماسی جهانی باشد، این موضوع از مدت ها قبل آشکار شده بود. شاید حدود سه ماه پیش بود که در مطلبی در بالاترین به این موضوع اشاره کرده بودم :

ظریف اعتراف کرد که او تنها نقش خواجه حرمسرا را در سیاست خارجی رژیم بر عهده دارد.

فقط نمی دانم این آدم چقدر وقیح است که با این همه خواری و ذلت باز هم تمایل دارد دلقک جمهوری اسلامی باقی بماند!

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
7 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها