افزایش شدید مصرف آب در استان‌های درگیر با کرونا در ایران

ایران اینترنشنال: با گسترش شیوع بیماری کرونا در بیشتر استان‌ ایران گزارش‌های رسمی حاکی از افزایش شدید مصرف آب از سوی مردم است؛‌ آب و فاضلاب تهران در همین زمینه درباره کمبود و قطع آب هشدار داد. 

شرکت آب و فاضلاب استان تهران روز شنبه ۱۰ اسفندماه با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «مصرف آب شهروندان تهرانی در روز جمعه ۹ اسفندماه ۹۸ از مرز سه میلیون مترمکعب عبور کرد که این میزان برای این مقطع از سال بالاست.»

این سازمان همچنین درباره امکان قطع آب و کم‌آبی هشدار داده و گفته است که این افزایش مصرف موجب افت فشار در برخی مناطق شهر و قطع آن در روستاهای پیرامونی شده است. 

در همین زمینه محمدرضا بختیاری،‌ مدیرکل آب و فاضلاب تهران،‌ هشدار داد که با افزایش مصرف آب کیفیت آن کاهش می‌یابد. 

طی روزهای گذشته با هشدار و آموزش‌های عمومی درباره ضرورت شست‌وشو و ضدعفونی کردن اماکن عمومی و منازل میزان مصرف آب از سوی شهروندان در سراسر کشور افزایش یافته است.

در استان کرمانشاه افزایش مصرف نزدیک به دو و نیم برابر پیش از شیوع کرونا اعلام شده است. در این استان نیز مسئولان از قطع و کاهش فشار آب در برخی شهرها و مناطق گزارش داده‌اند.

علیرضا تخت‌شاهی، مدیرعامل آب و فاضلاب کرمانشاه، در همین‌ زمینه گفته که هر خانوار کرمانشاهی در شبانه روز «دست‌کم ۱۲۰ لیتر افزایش مصرف آب» داشته است. 

در مازندران نیز که به عنوان یکی از استان‌های شمالی با تعداد بالای مبتلا به بیماری کرونا گزارش شده، مصرف آب به گفته استاندار تا ۴۰ درصد افزایش داشته است. 

همچنین در بر اساس گزارش‌ها در استان همدان این افزایش مصرف ۱۰ درصد،‌ در قم ۱۲ درصد، در گیلان ۲۵ درصد،‌ در لرستان ۳۰ تا ۵۰ درصد و در قروین ۲۵ درصد گزارش شده است.

منبع: ایران اینترنشنال

به اشتراک بگذارید: