اصول فمینیسم کشتزاری

پیشتاز فمینیسم کشتزاری اعظم طالقانی

فمینیسم کشتزاری که به نام فمینیسم اسلامی هم شناخته میشود به وسیله گروهی از خواهران مسلمان و با ارشادات آیات اعظام حضرت آیت الله حاج شیخ لطف الله قائنی قباله ای، حضرت آیت الله حاج سید حسین قمصر آبادی، حضرت آیت الله حاج سید موسی جعفری اردکانی و دیگر بزرگان علمای اسلام پایه گذاری شده تا از حقوق شرعی زن اسلامی در برابر آنها که میخواهند به آن دست اندازی کنند دفاع نموده و آن را ارتقا بخشد. از جمله این خواهران اعظم طالقانی بود که بتازگی ندای حق را لبیک گفت تا برود و در بهشت…، در بهشت…، یعنی بهشتی شد. فمینیسم کشتزاری با فمینیسم منحط غربی بسیار متفاوت است و به خوشبختی زنان هم در این دنیا و هم در آن دنیا اعتقاد دارد. برخی اصول آن از این قرارند.

اصل برابری زن و مرد

برابری زن و مرد در برابر خدا است و آنچه در این دنیا برای هر یک فراهم شده بر مبنای اراده حق بوده و مسلمان در برابر حکم خدا تسلیم است.

اصل برابری در برابر قانون

فمینیسم کشتزاری خواهان برابری اسلامی زن و مرد در برابر قانون بر اساس شرع مبین است. برای مثال از آنجا که  شهادت زن در شرع اسلام نصف شهادت مرد حساب میشود توصیه میکند که زنان دوتا دوتا حرکت کنند و به هر جا بروند تا این برابری پدید آید.

اصل برابری اقتصادی سرانه ای

فمینیسم کشتزاری معتقد به برابری اقتصادی سرانه ای است. بدین صورت میپذیرد که مردها از آنجا که گاه ممکن است چند زن داشته باشند و گاه حتی تعدادی هم صیغه نموده باشند و تعداد زیادی هم توله دورشان را گرفته باشد احتیاج به منابع اقتصادی بیشتری نسبت به زنان دارند چون خرجشان هم البته بیشتر است.

اصل برابری دنیوی

فمینیسم کشتزای معتقد به اصل برابری دنیوی است. از این رو راجع به دیه زن که نصف دیه مرد است بر این باور است که مرده حق به دردش نمیخورد و میخواهد دیه زن نصف، ثلث و یا ربع مرد باشد فرقی نمیکند و این چیزها مرده را زنده نمیکند. بگذارید مردها دلشان خوش باشد.

اصل چراغ خانه

زن چراغ خانه است و فمینیسم کشتزاری با اعتقاد راسخ به این اصل به خواهران مسلمان توصیه میکند که امور خانه را بدست گرفته و کارهای بیرون  و از جمله کسب درآمد را به مرد واگذارند تا بتوانند وقت خود را صرف کارهای بهتر از جمله انداختن ترشی و پختن مربا و آموزش قرآن به توله های خود نمایند.

اصل آب و هوای گرم

فمینیسم کشتزاری این اصل را میپذیرد که آب و هوای گرم سرعت رشد آدم را زیاد میکند و برای مثال در خوزستان که آب و هوای گرم دارد هندوانه و گوجه فرنگی و دختربچه خیلی سریعتر رشد میکند و از جمله خوزستان پر از دختربچه بالغ است.

اصل صداش رو در نیار

فمینیسم کشتزاری در مواردی که زنان حقی بیش از مردان دارند مانند ازدواج که زنها میتوانند خیلی زودتر در نه سالگی و حتی شش سالگی ازدواج کنند سکوت پیشه کرده و صدایش را در نمی آورد تا مبادا این حق برتر از دست برود.

اصل سطل آب گرم و گلبرگ

فمینیسم کشتزاری به زن مسلمان می آموزد که گلبرگ درون سطل آب گرم ریخته تا وقتی که شوهرش به خانه آمد پای مردش را در آن بشوید و سپس خود را روی رختخواب برای او آماده کند تا هرگونه بخواهد وارد کشتزار شود و از شیرینی فمینیسم کشتزاری آگاه شود.

اصول دیگری نیز هست مانند اصل قتل همجنسگرایان و اصل برابری سنگسار و اصل صیغه ژتونی و دیگر اصول که توصیه میشود مورد تحقیق علاقمندان قرار بگیرد

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
2 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها