جان انسانها ابزار بقای نظام

ماجرای مسموم کردن دانش آموزان با گاز شیمیایی توسط رژیم، زنگ خطری است که اگر امروز به سادگی از آن عبور کنیم فردا با جنایتی بمراتب بزرگتر از هلوکاست و یا آنچه که در سوریه و روندا رخ داد را شاهد خواهیم بود.

من وقتم را صرف اثبات اینکه این جنایت توسط رژیم صورت گرفته نمی کنم. ما سابقه این رژیم را می دانیم که بارها جنایاتی شبیه این را قبلا مرتکب شده و دیگر تردیدی نداریم که مسموم کردن بچه ها نیز کار این رژیم است.

اما فهمیدن اینکه هدف رژیم از اجرای چنین سناریوهای غیرانسانی چیست زیاد سخت نیست.

در دید رهبران جمهوری اسلامی، حفظ قدرت و حفظ نظام به هر قیمت محور هر جنایتی است. جان انسانها اگر بتواند سبب بقا شود، حتما صدها هزار نفر را خواهند کشت همانطور که در سوریه مرتکب شدند. شلیک به هواپیمای اوکراینی نشان داد که مهم نیست داخل آن هواپیما بچه هست، زن حامله هست، کافر است یا حزب اللهی و خانواده سپاهی. آنها را توی آسمان زدند تا امریکا حمله نکند و نظام باقی بماند.

الان رژیم با دو بحران امنیتی درگیر است:

– نارضایتی مردم

– نفوذ اطلاعاتی اسرائیل در اعماق تشکیلات رژیم

درمورد اول رژیم اعتماد بنفس بالایی دارد چون بارها نشان داده که در سرکوب مردم بی دفاع برنده است و از هیچ ناآرامی مردمی عقب نشینی نکرده است.

اما درمورد سوراخ های اطلاعاتی و امنیتی اش در برابر اسرائیل بی دفاع است. رژیم نمیداند اطلاعات بسیار محرمانه و حتی مکالمات در جلسات سری مسئولین چگونه در رسانه های خارجی منعکس میشود.

احتمالا رژیم برای پیدا کردن منافذ نفوذ در تشکیلات خود، چند سناریو فاجعه آفرین را اجرا می کنند و آنها را منتسب به اسرائیل می کنند. مثلا صدها دانش آموز را مسموم می کند، یا آب آشامیدنی یک شهر را زهر آلود می کند و یا جنایاتی مشابه آن بطوریکه اسرائیل مجبور شود برای مقابله با چنین اتهاماتی برای اسنادی که بدست آورده را منتشر کند و همین باعث لو رفتن منافذ اطلاعاتی شود.

این شیوه بارها توسط کا گ ب در دوره جنگ سرد انجام میشد. البته نه بصورت کشتار جمعی بلکه خودشان برخی از عوامل خود را بطرز مشکوکی ترور میکردند و می گفتند کار امریکاست. اگر امریکا سکوت میکرد، این نقشه شکست میخورد اما اگر آنرا انکار میکردند و یا توضیح میدادند، روسها می فهمیدند که سیطره و نفوذ امریکا تا کدام بخش هست و چه قسمتهایی هنوز سالم است.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
مشترک شوید
پیام رسانی در صورت
guest

1 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها
1
0
اگر مایلید نظر بدهیدx