استاندارد دوگانه رسانه ها در برابر روسیه

برخورد با استاندارد دوگانه در همه جهان آزاد محکوم است ، همه اصحاب رسانه در جهان ازاد رهبر ، منتقد ، تحلیل گری را که برخورد با استاندارد دوگانه داشته باشد محکوم میکنند ، همیشه مرسوم است مثلا کسی که منتقد اوباما است و هوادار پرزیدنت ترامپ (یا بالعکس ) ، وقتی در موردی به درست ، یا نادرست ، یا نیمه درست و نیمه نادرست ، ادعایی میکند ، انتقاد یا حمله ای می کند ، فوج روزنامه نگاران ، تحلیل گران می ایند وسط ، مثال مشابهی از طرف مدعی می اورند و می گویند تو هم در فلان جا چنین کردی ! یا چنین گفتی ! و دست اخر طرف مدعی با استاندارد دوگانه را متهم میکنند به اینکه : تو هیپو کرات هستی ! به فارسی روان : رطب خورده منع رطب چون کند ، یا دیگ به دیگ میگه روت سیاه ، یا اگر بیل زن هستی باغچه خودت را بیل بزن !
به این دلیل است که در امریکا و همه کشورهای غربی اگر کسی بخواهد بیش از دو دوره بماند ، یا با دروغ و دستکاری قانون و استصواب بازی و سانسور کامل مخالفین ، به زندان انداختن مخالف و برگزاری انتخابات تقلبی ، مادام العمر بشود ( مثل همه رژیم های کمونیستی ، بعثی روسی ، مذهبی مارکسیست روسی ) ، با سد بزرگ ستون چهارم دموکراسی ( رسانه ها ، گردش ازاد اخبار و اطلاعات ) روبرو است و اگر سه قوه دیگر را هم در دست داشته باشد ، قوه چهارم افکار عمومی را علیه او بسیج میکند . اصولا در غرب سخنان مخالف و اقلیت را رسانه ها بیشتر پخش میکنند تا تضمینی باشد بر اینکه ازادی و دموکراسی قربانی نشود و هر صدایی شنیده شود .
اما در رژیم های ساخت روسیه ، چین ، و کشورهای هم مدار با انها که ایدیولوژیک ، مذهبی ، ناسیونالیست و شونیست تمامیت خواه مثل سکولار بعثی هستند ، نشانه انهم چند مورد زیر است ، این ازادی بیان و دموکراسی و حق اقلیت به کلی وجود ندارد .
۱) رهبران مادام العمر هستند ، هیچ مسئولیتی در قبال مردم و اقلیت ها ندارند ، به هیچ کسی پاسخ گو نیستند
۲) یک دشمن فرضی دارند که تمامی نقائص ، فساد ، ناکارامدی ، سرکوب ، ادم کشی ، فقر و جنگ را به گردن ان دشمن فرضی می اندازند
۳) همه ارکان ممکت از جمله رسانه ها تحت کنترل ان رهبر فاسد ، دیکتاتور ، ادم کش ، سرکوب گر است و همه بله قربان او را میگویند و برای او تبلیغات هیجانی غیر قابل تصوری میکنند ، هیچ کس جرات انتقاد به او ندارد .
من هوادار نتانیاهو ، اردوغان یا هیچ رهبر سیاسی یا دولت مردی در جهان نیستم . با پوتین وا سد ومادورو هم دشمنی ندارم .
اما در کشور ما به دلیل نفوذ بسیار خطرناکی که از مشروطه تا کنون در زمان قاجار ، مصدق ، شاهنشاه ، پس از انقلاب در دو مقطع کاملا متضاد ( دوران نه روسی ، نه امریکایی لیبرال ها و ملیون ، و دوران خمینی امام ضد امپریالیست و رهروان روسی پس از او چه سبز ، چه اصلاح طلب ، چه اصول گرا ، چه ارزشی ، چه اعتدالی بنفش ) ، مانع اصلی موفق شدن و پیشروی ولو اندک همه رویکردها ( از مشروطه کردن حکومت ، تا دیکتاتوری مدرن سلطنتی ، تا ملی گرایی استقلال طلبانه ، تا انقلاب برای ازادی و دموکراسی ، چون چیزهای دیگر بود، تا تلاش بدون وقفه مردم ایران برای ایجاد اصلاحات به هر شکلی به جز انقلاب و یا کودتا و سانترال دموکراسی ) ، همین استاندارد دوگانه است که هواداران ، باورمندان ، الودگان به این ویروس روسی ۳۰۰ ساله ، که با موتاسیون مارکسیستی پس از ۱۹۱۷ دو چندان و صد چندان نیرو گرفت و در خدمت سرکوب گران و دیکتاتورها ، مذهبیون عقب مانده ، و الیناسیون روشنفکر و هنرمندان و مورخین و فعالین سیاسی در امد ، هم از بالا به رهبران تزریق کردند ، هم از پایین به روشنفکران و اپوزیسیون اماله فرمودند .
اینکه همه گناهان به گردن شاه ، مصدق ، لیبرال ها ، ملیون ، مجاهدین ، …. تلنبار گردد ، بدیهی است که یک طرفه و متناقض است . چون اینها با هم کاملا متفاوت بودند و در جاهای دیگر جهان همین تیپ ها موفق شدند .
سؤال من این ا ست : چرا پوتین ، اسد ، مادور، کاسترو ، قذافی ، … هر کاری که بخواهند بکنند ، یا در همه رسانه های فارسی کارهای زشت انها سانسور ، کوچک نمایی ، با لحن مثبت و یا ماله کشی می شود ، اما اگر مخالفین روسیه و رژیم های روسی یک دهم همان کار زشت را بکنند ، با هجوم و تبلیغات و بزرگنمایی از طرف همه رسانه ها بدون استثنا مواجه می شود ؟
اگر اردوغان یا نتانیاهو یا اوباما یا ترامپ یا سوکی یا … همین کار را میکردند که پوتین کرد ، الان ایا رسانه ای پیدا میکردید که شلوار انها را در نیاورده باشد ؟ ایا مورخ و روزنامه نگاری پیدا میکردید که با همین لحن مثبت با ان برخورد کند ؟ یا انرا سانسور کند ؟
چه گونه است که فقط مال بعضی ها صدا دارد و بو هم دارد ، اما مال خودیها ، صداخفه کن دارد و یک عده ماله کش ادوکلن به دست که کاملا انرا برعکس نشان دهند ؟
دلیل ان را من به شما میگویم .
اگر در همه جهان روس مداران با کودتای نظامی قدرت را قبضه کردند ، در ایران چون ملت ایران همیشه دشمن روسیه بوده ، کودتای روسی مثل افغانستان یا اشغال آذربایجان دوام نمی توانست بیاورد. این بود که روسیه و مزدوران ان در ایران طرح کودتا در رسانه ها و گل کردن اب از سر چشمه بیداری را با انحصاری کردن و کنترل کامل انها به پیش گرفتند . اینکه به خمینی هم راضی شدند ، چون می خواستند از لای دست و پای او وارد شده و نیت شوم شان را به نام مذهب سیاسی و پوپولیسم خرافه پرست مذهبی و مارکسیسم اسلامی پیاده کنند . هر کسی را که نتوانستند به عنوان الاغ و قاطر باربر ، بار روسیه ، همراه کنند ، ترور کردند . ترور فیزیکی ، یا شخصیتی . او را از صحنه رسانه ها اخراج کردند تا نتواند صدایش را به مردم برساند . این دشمنی و کینه اینها به بنی صدر ( در حالیکه از خایه های رفسنجانی ، موسوی ، پیمان ، حتی همین روحانی هم حاضرند اویزان شوند ) و مجاهدین خلق و لیبرال ها و ملیون و سلطنت طلبان واقعی ، دقیقا از همین جا است . وگرنه چه گونه است که هیچ رسانه ای نظرات اینها را پخش نمی کند ؟ هر جا نگاه کنی تحت کنترل یک یا چند فدایی و توده ای است . مگر اینها چند درصد مردم ایران هستند ؟
پوتین اپک را نابود می کند ، عربستان برای او شاخ میشود ، همه رسانه ها انرا وارونه نشان می دهند یا سانسور میکنند .
پوتین با دستکاری قانون ( مثل رفسنجانی ، ملاهای روسی ) خودش را مادام العمر میکند ، اینها یا سانسور میکنند ، یا سکوت ، یا بسیار ملایم انرا به گونه ای مثبت که نشان از قدرت او دارد ، ماله می کشند . پس چرا با شاهنشاه ایران دشمنی کردید ؟ چرا پسر او را می کوبید که می خواهد کشور را به عقب برگرداند ؟ چرا با بنی صدر دشمنی کردید که او زیادی قدرت می خواست ؟ او را ابوالحسن پینوشه نامیدید ! ایا نباید اکنون این مردک دیکتاتور مفلوک تمامیت خواه پطرو دلار مافیایی را ولادیمیر پینوشه بنامید ؟ چرا با خانم مریم رجوی دشمنی میکنید که او می خواهد به تنهایی با کمک امریکا قدرت را در دست بگیرد ؟
اینکه شما هنوز به قدرت نرسیده به کمک روسیه و ملاها همه رسانه های فارسی را در اختیار خود گرفته بیش از ملاها مخالفین و دگر اندیشان را سانسور می کنید و در اینترنت دروغ میریزید ، ایا بدتر از انچه شاه و بنی صدر کردند یا مجاهدین می خواهند بکنند نیست ؟

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
1 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها