آیا سرنوشت رژیم اسلامی مثل سرنوشت داعش رقم خواهد خورد؟

یک واقعیتی که مافیای رسانه ها از گفتن آن خجالت می کشند این است که تنها سیاستمداری که کمر همت بست تا داعش را نابود کند پرزیدنت ترامپ بود. بقیه کسانی که ادعا میکردند دارند با داعش مبارزه می کنند یا ادایش را درمی اوردند و یا اصلا از نظر توان نظامی در حدی نبودند تا موصل را از چنگ حکومت اسلامی ابوبکر البغدادی آزاد کنند. ترکیه و رژیم آخوندها که از وجود داعش بهره می بردند و پنهان و آشکارا از آنها پشتیبانی مالی و تسلیحاتی می کردند. پیشمرگان کرد و نظامیان عراقی هم توان رزمی و لجستیکی نداشتند.

رهبران اروپا و اوباما هم وجود داعش را مشکل داخلی سوریه میدانستند و وجود آن گروه تروریستی را بعنوان بخشی از مسلمانان تندرو اهل تسنن عادی قلمداد میکردند. تنها کسی که همت کرد و ارتش امریکا را مامور کرد تا داعش را متلاشی کند ترامپ بود. البته ترامپ به اندازه کافی رادیکال نبود و بینش سیاسی کاملی نسبت به ریشه افراط گرایی اسلامی که همانا رژیم ننگین آخوندی است نداشت. شاید تا حدی پمپئو و جان بولتون این شناخت را داشتند اما شرایط به گونه ای نبود که قادر باشند ترامپ را به آن سمت سوق بدهند.

اکنون جهان با درد سرهای یک حکومت داعشی دیگر روبروست. بسیاری ازرهبران کشورهای غربی این دمبل چرکین را بعنوان بخشی از واقعیت منطقه خاورمیانه پذیرفته اند و تا زمانی که این رژیم چوب لای چرخ آنها نگذارد مشکلی با این رژیم داعشی ندارند. برخی رهبران دیگر مثل رهبران حزب دمکرات امریکا نه تنها با این رژیم مشکلی ندارند بلکه وجود این نخاله را برای موازنه قوا در خاورمیانه لازم دارند.

بنابر این در حال حاضر هیچ اراده ای برای نابودی این حکومت داعشی وجود ندارد مگر آنکه در آینده یکی از اتفاقات زیر رخ دهد:

1- اگر یک رئیس جمهور رادیکال در امریکا قدرت را در دست بگیرد و بصورت جدی بخواهد مشکل تروریسم اسلامی را بخشکاند، در آنصورت سرنوشت جمهوری اسلامی همان سرنوشت ابوبکر البغدادی خواهد شد. بیخود نبود که تمام رسانه های چپ و لابی های رژیم آنقدر ترامپ را می کوبیدند چون این واقعیت را درک کرده بودند که وجود یک سیاستمدار رادیکال ممکن است بقای رژیم تروریستی آخوندها را به چالش بکشاند.

2- اگرخامنه ای همین روالی که اخیرا دنبال می کند را تشدید کند یعنی به کشتی های تجاری بین المللی حمله کند، اتباع خارجی را گروگان بگیرد، نیروهای نیابتی اش در منطقه راکت پراکنی کنند و در کشورهای غربی دست به ترور و آدمربایی بزند. بالاخره دیر یا زود این راه به ترکستان ختم خواهد شد. کافی است جرقه جنگ و حملات متقابل تلافی جویانه باعث نابودی تمام زیر ساخت های مالی و نظامی این حکومت داعشی شود. چیزی که آنرا روز گذشته برای اولین بار از زبان یک مقام اسرائیلی شنیدیم.

اما چرا خامنه ای دست به چنین کارهای جنون آمیزی می زند؟ خامنه ای معتقد است که اگر ما برای غربی ها اولویت تعیین نکنیم آنها برایمان تعیین تکلیف خواهند کرد. او حتی به صراحت گفت اگر در مسئله هسته ای توافقی حاصل شود غربی ها میروند سراغ مسئله حقوق بشر و غیره. به عبارت دیگر خامنه ای نمیخواهد مشکلات هسته ای با غرب حل شود بلکه میخواهد آنرا بعنوان سپر بلا نگهدارد و کش بدهد تا مسائل دیگر مطرح نشوند. الان در منطقه آشوب و ناامنی ایجاد می کند که به خیال خودش با دست پر پای میز مذاکرات بنشیند. اما اگر این جفتگ پرانی ها گسترش یابد، راه بی بازگشت برخورد نظامی را قطعا بازخواهد کرد.

یادمان باشد برای کشورهای خارجی مهم نیست که رئیسی هزاران ایرانی را اعدام کرده و یا خامنه ای دستور داد 1500 نفر را در کمتر از سه روز در خیابانها به خاک و خون کشاندند. غربی ها این چیزها را برای کشورهای عقب افتاده و فلک زده مسلمان عادی می دانند اما اگر جمهوری اسلامی پا را از گلیم خودش آنقدر فراتر بگذارد که امنیت جانی اتباع غربی به خطر بیفتد قطعا وارد عمل خواهند شد.

3- احتمال دیگر تقابل و دشمنی با اسرائیل است. جمهوری اسلامی خوشبختانه دارد یک اشتباه و خطای استراتژیک و مهلکی را مرتکب میشود و آن زیاده روی در دشمنی با اسرائیل است. ما خودمان بخوبی می دانیم که این رژیم از ابتدای به قدرت رسیدن در ایران نیاز داشت تا از نظر ایدئولوژیک، نیروهای وابسته خود را با شعار نابودی اسرائیل تغذیه کند اما کم کم خودشان این حد و حدود را فراموش کردند و با در اختیار قرار دادن راکت و موشک به تروریستهای فلسطینی عملا امنیت ساکنان اسرائیل را بخطر انداخته اند. اسرائیل چاره ای ندارد که برای حفظ آرامش و زندگی روزمره شهروندان خودش ریشه این ناامنی که همانا جمهوری اسلامی است را بخشکاند.

نتانیاهو با وجودیکه بسیاری از افراد او را دشمن شماره یک ایران میدانستند در عمل همه تلاشش این بود که آخوندها به سلاح هسته ای دست پیدا نکنند اما غافل از این بود که رژیم آخوندی بیش از ده هزار راکت را به حماس و جهاد اسلامی رساند تا بر سر شهروندان اسرائیل بریزند. اسرائیل نیاز به رهبرانی دارند که این واقعیت تلخ را بفهمند که تا زمانی که رژیم آخوندها بر سر کار است هرگز امنیت واقعی در اسرائیل نخواهند داشت . این رژیم چه با سلاح هسته ای و چه بی سلاح هسته ای بزرگترین خطر برای اسرائیل است. شاید در آینده بسیار نزدیک در اسرائیل این گفتمان به جایی برسد که اسرائیل ناچار باشد به تنهایی دست به اقدام نظامی کوبنده علیه این رژیم بزند.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
7 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها