آلزایمر خامنه ای

علی خامنه ای رهبر جمهوری نکبت اسلامی در روز ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰به مناسبت روز کارگر و معلم گفت:

این را هم همه بدانند که سیاست خارجی در هیچ جای دنیا در وزارت خارجه تعیین نمی‌شود. در همه جای دنیا مربوط به مجامع بالادستی و مسئولین عالی رتبه هستند که تعیین می‌کنند. البته وزارتخارجه هم مشارکت دارد. امّا مجری است.

در این که او حرف چرندی زده شکی نیست اما بد نیست به برخی اظهارات قبلی او هم توجه کنید:

۲۴ مهر ۱۳۹۰

در پاسخ به کسانی که “دوست دارند بگویند فلان تصمیم‌ها بدون نظر رهبری گرفته نمی‌شود” گفت اساسا امکان دخالت در وظایف “مسئولین” را ندارد. وی به طور مشخص مدعی شد: “مسئولین در بخش‌های مختلف، مسئولیت‌های مشخصی دارند… در همه اینها رهبری نه می تواند دخالت کند، نه حق دارد دخالت کند، نه قادر است دخالت کند؛ اصلا امکان ندارد.”

خامنه‌ای در مواردی دیگر، حتی تمایلی به قبول مسئولیت در مورد نهادهایی که روسای‌شان را مستقیما نصب می‌کند هم نشان نداده است. او در ۷ خرداد ۱۳۹۷ می گوید:

در قوه قضاییه و صداوسیما با وجود آنکه رؤسای آنها از طرف رهبری منصوب می‌شوند، مدیریت آنها با رهبری نیست”.

در مواجهه با صداوسیما، چه در مدیریت فعلی و چه در مدیریت‌های قبلی، همواره در موضوعات مختلف موضع انتقادی داشته و دارم.”

اول خرداد ۱۳۹۸ در خصوص برجام گفته است:

“اگر این شرایط اجرا نشده، وظیفه‌ رهبری این نیست که وارد بشود… من به برجام به آن صورتی که عمل و محقق شد، خیلی اعتقادی نداشتم و بارها نیز به خود مسئولان این کار… این مطلب را گفتیم.” 

پ.ن: با احتساب صحبت های او خودتان حدس بزنید منظور او از مجامع بالادستی چیست؟ او به غیر از روابط زناشویی مسئولین در همه امور مثل واردات واکسن، تصویب اسناد بین المللی و فرهنگ و هنر، نشر کتاب و مطالب درسی دانشگاه و قیمت بنزین دخالت می کند و خود را هیچ کاره و بدون سر رشته قلمداد می کند. دقیقا خاطرم نیست چه سالی ولی حتی او یک بار بابت دکوراسیون نمایشگاه کتاب هم با مسئولین وقت برخورد تندی داشت! حال تو خود بخوان حدیث مفصل از این مجمل.

به اشتراک بگذارید: